مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جوانان هلال احمر:

فعالیت های هلال احمر براساس اصول انسانی و منطبق بر فعالیت های دینی است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در سفری دو روزه به گیلان ضمن بازدید از مجتمع دانش آموزی هلال احمر در دیلمان، از پویش کتابخوان رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، حجه الاسلام والمسلمین بختی در جلسه ای با حضور مدیرعامل استان، روسای شعب و اعضای داوطلب هلال احمر با اشاره به اینکه هلال احمر یک نهاد بین المللی است، افزود: حضور این مجموعه در کشورهای مختلف زمینه ای برای ارتباطات بیشتر و تعاملات گسترده تر است و این فعالیت ها براساس اصول انسانی و منطبق بر فعالیت های دینی است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سازمان جوانان با تاکید به ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود در جمعیت هلال احمر، خاطر نشان کرد؛ برنامه‌هایی مثل، راه اندازی هیات حضرت علی اکبر(ع) برای ساختن جامعه ای با تمدن نوین اسلامی، تاثیرگذار و مثبت، است.

یونس بختی ضمن ابراز خرسندی از توسعه فعالیت کانون‌های طلاب هلال احمر، افزود: با توجه به پیشرفت ارتباطات در دنیای امروز تبلیغ از ضروری ترین مباحث امروز طلاب و روحانیون است و باید نسبت به این مهم اهتمام لازم را در کنار برنامه ریزی و بهره مندی از ظرفیت های موجود، بکار ببریم. 

حجت الاسلام والمسلمین بختی ضمن برشمردن دلایل و ضرورت های معرفی معارف شیعی و آموزه‌های ارزشمند اسلامی در دنیای امروز، حضور طلاب در زمینه‌های گوناگون و از جمله حضور موثر و فعال در عرصه‌های اجتماعی را موید این مهم دانست.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر روش مندی تبلیغ در حوزه‌های علمیه را از مهمترین عوامل پیشرفت طلاب در زمینه‌های متنوع خواند، و افزود: با توجه به فعالیت های مذاهب مختلف در معرفی و پیشبرد اهداف خود به ویژه در بهره مندی از ابزار و امکانات نوین و کارآمد، تبلیغات، اطلاع رسانی و حضور در فعالیت های اجتماعی بسیار ضروری است.

فعالیت 120  مربی طلبه در گیلان

بختی در این نشست علاوه بر رضایت کامل از روند تاسیس کانون‌ها و شرکت طلاب در دوره‌های آموزشی هلال احمر عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های بسیار خوب طلاب استان گیلان در حوادث کشوری و استانی گفت: گیلان دارای ۱۲۰مربی طلبه است که آمار بسیار خوب تلقی می‌شود.

وی با اشاره به طرح طاها(طلاب آماده هلال احمری) گفت: در اردیبهشت ۱۴۰۲ شاهد اجرای مانور طلاب طاها خواهیم بود و دیگر استان‌ها نیز به زودی تیم طاها را راه اندازی خواهند کرد.

بازدید از مجتمع دانش آموزی شبانه روزی در دیلمان

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در بازدید از این مجتمع با اشاره به اینکه آموزش جوانان از محور های اصلی برنامه‌های هلال احمر است. راه اندازی مجتمع های دانش آموزی را از اقدامات ماندگار هلال احمر برشمرد.

حجته الاسلام والمسلمین بختی در دیدار با دانش آموزان خوابگاه دانش آموزی هلال احمر دیلمان، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، جمعیت هلال احمر همواره در مجتمع های دانش آموزی از دانش آموزان نیازمند حمایت می‌کند.

بختی افزود: بسیاری از افرادی که دارای مقامات عالی علمی هستند از دل مجتمع های دانش آموزی بیرون آمدند لذا باید توجه ویژه ای نسبت به استعداد هایی که در این مناطق حضور دارند، داشته باشیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سازمان جوانان با اشاره به توزیع امکانات و وسایل در مناطق کم برخوردار از سوی هلال احمر، افزود: آموزش نوجوانان و جوانان به منظور کسب آمادگی و شرکت در فعالیت های امدادی از اولویت های اصلی هلال احمر است.

وی پس از دیدار چهره به چهره با دانش آموزان خوابگاه دیلمان و شنیدن نیازها و خواسته‌های آنها به رسم یادبود به همه دانش آموزان لوازم تحریر، اهدا کرد.

رونمایی از پویش کتابخوان

حجه الاسلام والمسلمین بختی ضمن رونمایی از طرح پویش کتابخوان جمعیت هلال احمر استان گیلان با حضور در جلسه کتابخوانی کانون‌های طلاب و دانشجویی و بازدید از نشست های علمی‌کتاب «دوباره فردوس» (اولین اردوی جهادی مقام معظم رهبری در زلزله فردوس سال۱۳۴۷) را معرفی و چند خط از این کتاب خوب و الگو بردار را بازخوانی کردند.

وی در پایان با اهداء کتاب و لوح تقدیر از اعضاء باشگاه کتاب‌خوانی تقدیر و تشکر کرد.

تصاویر

مشاهده ۴۹۵
/
۱۴۰۱/۱۲/۱۰- ۱۳:۵۱
/
تعداد بازدید:495 چهارشنبه 10 اسفند 1401 - 13:51
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است