خدمت رسانی تیم های سحر آذربایجان غربی به بیش از ۱۲۰۰ کودک متاثر از زلزله خوی

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان غربی از خدمت رسانی به ۱۲۰۰ کودک متاثر از زلزله در اردوگاه‌های اسکان اضطراری توسط تیم های سحر(سفیران حمایت های روانی) استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان غربی؛ حمید محبوبی گفت: ۲۰ تیم سحر جمعیت هلال‌احمر استان با حضور در اردوگاه‌های اسکان اضطراری شهرستان خوی خدمت رسانی کردند.
وی همچنین در تشریح فعالیت های تیم های سحر افزود: تیم سحر، تیم‌های آموزش دیده و متخصصی هستند که پس از بلایای طبیعی و بحران‌ها در محل حادثه حاضر و با بررسی وضعیت روانی مردم آسیب دیده اقدام به اجرای برنامه‌های حمایتی روانشناختی می‌نمایند.
محبوبی افزود: این تیم ها متشکل از ۱۴ نفر هستند که روانشناس، ، امدادگر هلال‌احمر و مددکار در این تیم ها حضور دارند. اعضای تیم‌ سحر با انجام فعالیت‌های هنری از جمله آموزشی،مشاوره و بازی‌های انفرادی و گروهی، نقاشی ،بازی مار پله و.... برای کودکان ساکن در نقاط زلزله زده سرگرمی ایجاد کرده و توانستند در این حادثه با مراجعه به مراکز اسکان اضطراری شهرستان خوی و روستاها ۱۲۰۰ کودک را در این بازی‌ها مشارکت دهند.
سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی اظهارکرد: ارائه مشاوره، حمایت‌های روانشناختی کودکان و اهدا اسباب‌بازی از جمله اقداماتی است که توسط این تیم ها در مناطق متاثر از زلزله شهرستان خوی انجام شد.

مشاهده ۶۴
/
۱۴۰۱/۱۱/۳۰- ۱۴:۵۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است