همکاری‌های آموزشی هلال احمر و حوزه‌های علمیه برای افزایش تاب آوری در پاسخگویی به حوادث

جلسه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و مسئول آموزش های غیر حضوری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور، جهت افزایش همکاری‌های آموزشی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در این جلسه، حجه الاسلام و المسلمین یونس بختی ضمن معرفی حوزه‌های چندگانه جمعیت هلال احمر و نقش مهم جوانان به عنوان دریچه فرهنگی این نهاد مردمی، گفت: نقش کانون‌های طلاب مانند دیگر اقشار موثر و مسئولیت آنان در حوادث و بلایای طبیعی بسیار با اهمیت است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به اینکه، طلاب علاوه بر فعالیت های امدادی و بشردوستانه در حوادث، باید به نقش و مسئولیت و هویت طلبگی خود نیز بپزدازند. افزود: در این باره نیز دوره‌های آموزشی لازم برای طلاب پیش بینی شده که در پایان دوره برای آنها گواهی آموزشی صادر، خواهد شد.

مسئول آموزش های غیرحضوری حوزه‌های علمیه کشور نیز در ادامه جلسه با بیان اینکه بالا بردن سطح آموزشی طلاب یکی از هدف های مشترک و مهم حوزه‌های علمیه و جمعیت هلال احمر است. افزود: شرکت در دوره‌های هلال احمر و فراگیری آموزش های لازم می‌تواند سطح آمادگی طلاب را جهت حضور هرچه موثرتر در حوادث طبیعی بالا ببرد.

حجه الاسلام و المسلمین موسویان خاطرنشان کرد: طلاب شرکت کننده در دوره‌های هلال احمر از امتیازات ویژه آموزشی و تحصیلی بهره مند خواهند شد.

مشاهده ۱۰۹
/
۱۴۰۱/۱۱/۲۳- ۱۴:۴۳
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است