سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خبر داد:

آمادگی 1400 عضو هلال احمر برای حمایت های روانی و اجتماعی کودکان زلزله زده خوی

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از آمادگی یک هزار و 400 فرمانده تیم سحر و دادرس پیشرفته در امدادرسانی به آسیب دیدگان متاثر از زلزله خوی، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از آمادگی یک هزار و 400 فرمانده تیم سحر و دادرس پیشرفته در ارائه خدمات حمایت های روانی و اجتماعی، اسکان و تغذیه اضطراری به آسیب دیدگان متاثر از زلزله خوی خبر داد.

وی با اشاره به اهداف، تعهدات، وظایف و ماموریت های محوله سازمان جوانان در پاسخ به حوادث و سوانح افزود: تیم های سحر (سفیران حمایت های روانی) جهت ارائه حمایت های روانی و اجتماعی (MHPSS)  و تأمین بهداشت و درمان (جسمی و روحی) آسیب‌دیدگان در شرایط اضطراری از سراسر کشور آماده ارائه خدمات هستند.

این مقام مسئول به اجرای طرح دادرس پیشرفته (داوطلب آماده در روزهای سخت) با همکاری سازمان امداد و نجات، معاونت آموزش و پژوهش جمعیت و معاونت بهداشت و درمان ویژه اعضای جوانان اشاره کرد، وگفت: فرماندهان تیم های دادرس پیشرفته نیز در بخش اسکان اولیه و ایجاد اردوگاه‌های اضطراری، توزیع اقلام غذایی به آسیب دیدگان و همچنین مراقبت های بهداشتی اولیه در مواقع اضطراری آمادگی کامل دارند.

وی با اشاره به اعلام آمادگی این سازمان از همان لحظات اولیه وقوع زلزله اخیر در شهرستان خوی استان آذربایجان غربی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های موجود، این سازمان آمادگی کامل خود را مبنی بر حضور اعضای تیم های سحر و دادرس پیشرفته در مناطق زلزله زده اعلام می دارد.

مشاهده ۱۲۹
/
۱۴۰۱/۱۱/۱۶- ۰۹:۲۲
/
تعداد بازدید:129 یکشنبه 16 بهمن 1401 - 09:22
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است