مانور فرضی دادرس پیشرفته با حضور دبیرکل هلال احمر در مراغه

دبیرکل جمعیت هلال احمر به همراه رئیس سازمان جوانان از مانور فرضی زلزله و برپایی اردوگاه و اسکان اضطراری تیم‌های دادرس پیشرفته سازمان جوانان در استان آذربایجان‌شرقی بازدید کرد.
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی، سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر در جلسه مدیریت بحران فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ضمن مبارک دانستن تقارن اجرای اولین دوره از اردوهای آموزشی تشکیلاتی دادرس پیشرفته با میلاد امام حسن عسکری (ع) بیان کرد: ارتقاء توانمندی‌های جوانان در طرح داوطلبان آماده در روزهای سخت، یکی از اولویت‌های اصلی جمعیت هلال احمر است که امروز به همراه ستاد مدیریت بحران شهرستان مراغه شاهد اجرای عملیاتی این جوانان هستیم.
دکتر گل‌فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز ضمن تشکر از فرماندار و مسئولین دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان ویژه مراغه در همکاری و تسهیل‌گری اجرای این دوره‌ها در این شهرستان، تشریح کرد: از ۴ ماه پیش در دوره آموزشی فرماندهان تیم‌های سحر این استان و استقبال شهر فرهنگ و علم و هنر مراغه از برگزاری چنین رویدادهای آموزشی، برگزاری اولین دوره از این اردوهای آموزشی تیم های دادرس نیز به این شهر محول شد.
گل‌فشان افزود: سه دوره دیگر پس از این دوره با حضور اعضای جوانان ۱۰ استان کشور در این شهرستان برگزار خواهد شد و در مجموع ۱۰۰۰ نفر از جوانان این استان‌ها، فرماندهان اسکان اضطراری در بحران‌ها خواهند بود.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ضمن اعلام حضور سفیران حمایت‌های روانی این سازمان در این دوره از آموزش‌ها ادامه داد: اعضای تخصصی تیم های سحر سازمان جوانان در حوادث اخیر همچون متروپل آبادان، زلزله خوی، سیل البرز و... بسیار خوب عمل کردند و تقویت و ارتقاء مستمر این تیم ها در تمامی‌شهرستان‌های کشور از اولویت‌های اصلی این سازمان است.
 اسدیان فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز ضمن ابراز رضایت از حضور باشکوه و قدرتمند جوانان هلال احمر گفت: این آموزش‌ها هرچه بیشتر و مستمر برگزار شود، آمادگی و توان عملیاتی در بحران‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.
وی افزود: همیشه اعتماد ب جوانان، با پاسخ خوبی مواجه بوده، همچون زمان جنگ که با مدیریت و فرماندهی جوانان، یک وجب از خاک کشور در اشغال دشمن نماند.
فرماندار مراغه در پایان، این فرصت را برای شهر تاریخی و بافرهنگ مراغه که برای ارتقاء دانش کاربردی جوانانی که بصورت داوطلبانه و متعهدانه در این حوزه فعالیت دارند را غنیمت شمرد.
براساس این گزارش، مانور فرضی راس ساعت ۱۲ در فضای باز با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان جوانان، مدیرعامل آذربایجان‌شرقی، فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان مراغه و فرماندهان تیم های دادرس استان‌های آذربایجان‌شرقی، اردبیل، البرز، زنجان، قزوین و همدان با موفقیت برگزار شد.
مشاهده ۷۵
/
۱۴۰۱/۰۸/۱۲- ۰۹:۵۷
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است