آشنایی بیش از ۲ هزار کودک گلستانی با فرهنگ عاشورا

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: با راه‌اندازی فضای دوستدار کودک در اربعین، زمینه آشنایی بیش از 2 هزار کودک با فرهنگ عاشورا در استان، فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان، فاطمه میرزاحسینیان بیان کرد: اعضای جوانان گلستان در اربعین و پیاده‌روی زائران اقدام به راه‌اندازی مرکز دوستدار کودک، کردند.

وی افزود: هدف از برپایی فضاهای دوستدار کودک نهادینه کردن مفاهیم مذهبی از جمله قیام امام حسین(ع) و تعمیق مفاهیم فرهنگ عاشورا است.

معاون امور جوانان هلال احمر استان گلستان،گفت: کودکان با حضور در این فضاها ضمن بازی و قصه گویی و نقاشی درباره عاشورا به شناخت عمیق تر کودکان از امام حسین کمک کردند.

میرزاحسینیان با بیان اینکه ایستگاه نقاشی و قصه گویی برای کودکان در نظر گرفته‌ شده‌است خاطرنشان کرد: این فضاها در کنار حسینیه‌ها، هیات های مذهبی، ایستگاه‌های صلواتی و موکب ها دایر شده تا کودکان بتوانند به راحتی از امکانات پیش‌بینی‌شده بهره ببرند.

وی اظهار کرد: تیم سامانه حمایت‌های روانی (سحر) متشکل از اعضاء داوطلب روانشناس در این فضاها مستقر هستند و همانگونه که در سیل و زلزله حمایت‌های روانی و اجتماعی لازم را به کودکان ارائه می‌کنند در این میدان کوچک نیز از جنبه‌های روانی با کودکان فعالیت می‌کنند.

مشاهده ۴۵
/
۱۴۰۱/۰۶/۲۷- ۰۸:۵۵
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است