امتداد مهر در تابستانی مملو از شور جوانی

شوق رویش، شوق پویش و دل و جان مست از مهرطلبی.

یادداشت // رویاء ذوالفقاری //  قدرتی با هیجانی وصف ناپذیر، جویای مهرورزی و مهرطلبی در قامت جوانان به وسعت ایران غوغا می‌کند و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، نهادی است برای آفرینش، پرورش و ساماندهیِ این هیجانات با چاشنی رفاقت و همدلی.

تابستان ۱۴۰۱ با وجود اینکه زخمی از خشکسالی و بی آبی و گاهی پرآبی و ویرانی بر تن داشت، ولی با هدایتی همدلانه، بارش مهرورزی به سمت همنوعان متبلور شد.

اردوهای آموزشی که مملو از دوستی و رفاقت بود برای جوانان سازمان دهی شده در طرح‌های مختلف یاس و سحر تدارک و برگزار شد تا طعم محبت و مشارکت تا ابد در دل و جان جوانان ریشه کند و جوانه‌های نوع دوستی میوه‌های صلح به بار آورد.

یاس برای دختران و پسرانی که زخم بی مهری زمین در دل های کوچکشان ریشه دوانده بود، ارمغانی از تضمین مهرپروری در آغوش امام مهربانی‌ها داشت.

آموزش‌های طرح ملی دادرس از جنس رفاقت در شعبه‌های سراسر کشور برای تمرین امداد و یاری به همنوعان در مواقع لزوم جاری و ساری است تا تکالیف بشردوستی با سرمشق عشق و ایثار در یاد دل و جان جوانان امتداد یابد.

دانش آموزان آماده در روزهای سخت برای مدیریت بحران‌ها تمرین می‌کنند تا جام بشردوستی را بالای سر ببرند و مدال طلای انسان دوستی را در سراسر گیتی به نمایش بگذارند.

صحنه‌های بی بدیل تیم های صلح و آشتی و مهربانی جان مایه‌ی اصلی کاربینی عملیاتی دادرسان بود.

تفسیر عشق با پرواز روح به سمت فطرت پاک انسانیت در طالبان معنویت برای گسترش مهر تجلی یافت.

صفای وجود دبیرانی که‌هادیانِ مهر و دوستی در کانون‌ها و خانه‌های هلال هستند در جوار محبوبی که ضامن ایمنی و سلامت است، با عشق و معرفت جلا یافت. 

تابستان با گرمای بی حدش، وجود اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را که مست از مهر داوطلبانه است، لبریز از حلاوت بشردوستی می‌کند. جمعیتی که برای تسکین آلام و ترمیم درد و انتشار صلح بر قله‌ی خوبی‌ها پرچم زده و در زیر بیرق خود به آفرینش تار و پود عشق با فرشتگانی از قبیله‌ی انسانیت، سوار بر امواج صلح به پیش می تازد.

برنامه‌های متنوع تابستانه سازمان جوانان که رویش و پویش را توامان همراه خود دارد، مجموعه ای کامل از حس انسانیت و همدلی و عشق به همنوع است. نهادی که مهرورزی رسم و آئین اش است و مهربانی سرلوحه کارهایش و تا زخمی در گوشه ای بدون مرهم باشد آرام نمی‌گیرند.

قهرمانی در این کره‌ی خاکی از آنِ کسانی است که تاج انسانیت بر سر گذاشته اند و نشان مهربانی بر سینه حک کرده و رنگ آسمان بر تن دارند.

در واپسین روزهای تعطیلات تابستانی، جوانان این بار با لباس‌های به رنگ آسمان خود، در جوار بشردوست ترین مرد تاریخ بشریت، برای نقش آفرینی و خدمت به زوار اباعبدالله قدم به عرصه آزادگی و سرزمین کربلا خواهند گذاشت تا بار دیگر در صحنه‌ی همدلی، نقشی شگرف بیافرینند.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نفس های آخر تابستان ۱۴۰۱ ایستاده بر بام شهریور و خشنود از پرونده‌ی ماه نشان خود، همچنان به مهر می اندیشد...

مشاهده ۸۰
/
۱۴۰۱/۰۶/۰۶- ۱۶:۲۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است