جوانان ماه نشان در هیئات حضرت علی اکبر(ع) به سوگ سالار آزادگان جهان و بشردوست‌ترین مردِ تاریخ بشریت نشستند

رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از حضور و مشارکت یک میلیون جوان هلال احمری در هیئات حضرت علی اکبر (ع) در نیمه اول محرم الحرام خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ عباسعلی محمدزاده رئیس اداره دانشجویی و طلاب سازمان جوانان درخصوص برنامه‌های جوانان هلال احمر سراسر کشور در هیئات حضرت علی اکبر (ع) در نیمه اول ماه محرم گفت: یک میلیون جوان هلال احمری در سوگ سرور و سالار آزادگان جهان و بشردوست ترین مرد تاریخ بشریت به عزاداری، سینه زنی و زنجیرزنی پرداختند.
 
وی ادامه داد: سازمان جوانان به منظور تعظیم شعائر الهی، احیای امر اهل بیت(ع) ، تعلیم و تربیت دینی، اخلاقی و انسجام بخشی، شور آفرینی و سوگواری امام حسین(ع) و ائمه اطهار علیهم السلام و تعمیق و بهینه سازی دینداری کارکنان و اعضای جمعیت و باز تولید فرهنگ و هویت آنها و تحکیم همبستگی آنان و پاسداری از اندیشه ناب تشیع، اقدام به اخذ مجوز و ثبت رسمی و تشکیل هیئت عاشورایی حضرت علی اکبر(ع) در سال ۱۳۸۰ با اهدافی والا و انقلابی نمود و اکنون پس از دو دهه فعالیت این هیئات در سراسر کشور، امسال یک میلیون نفر از اعضا و کارکنان هلال احمر در این مراسمات سوگواری مشارکت کردند.
 
محمد زاده افزود: جوانان هلال احمر آموزه‌های نوع‌دوستانه را از مکتب مرد مهربانی که سیره اش با مهرپروری توامان است و وجودش با مهرگستری هویت یافته که حتی زمانی که زمین و آسمان آوای بی مهری سر داد و طوفانی از ظلمِ مسلّم، سرشتِ پاکشان را در هم آمیخت، استوارتر از قبل ایستادند و صلح و دوستی را زمزمه کردند؛ آموخته اند و این مهر مداوم را تا بی‌نهایتِ هستی طلیعه دار خواهند بود.
 
رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان تاکید کرد: فرهنگ عاشورایی، الگوی عملی جوانان هلال احمر جهت احیاء و برقراری صلح جهانی و پایداری انسانیت در سراسر دنیاست و اشاعه‌ی این فرهنگ در بستر هیئت جوانان حضرت علی اکبر (ع) سازمان جوانان هلال احمر محقق و متبلور شده است.
وی در پایان با اشاره به فعالیت‌های مختلف جوانان در این هیئات گفت: علاوه بر عزاداری و سوگواری، تاکید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توزیع ماسک و ضدعفونی، تهیه و توزیع غذاهای نذری در محلات کم برخوردار، برپایی ایستگاه‌های سلامت و صلواتی، ایجاد فضاهای دوستدار کودک جهت آشنایی کودکان با قیام عاشورا و داستان‌ زندگی ائمه اطهار، توزیع بروشورهای آموزشی و آگاهی بخشی درخصوص مخاطرات، ارائه خدمات بهداشتی و امدادی توسط تیم های سحاب و جلسات معرفتی و شناخت حضرت زینب (س) از دیگر فعالیت‌های جوانان در این هیئات بود.
 
گفتنی‌ست آرم رسمی هیئت جوانان حضرت علی اکبر (ع) در سال ۱۴۰۰ به همت حجت الاسلام حاج مهدی خداجویان نماینده ولی فقیه در سازمان جوانان طراحی، ثبت و منتشر شد.

تصاویر

مشاهده ۶۸
/
۱۴۰۱/۰۵/۲۶- ۰۱:۵۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است