عزاداری هیات رهروان حضرت علی اکبر در گلستان

مراسم عزاداری اباعبدالله حسین (ع) در قالب هیات رهروان حضرت علی اکبر (ع) هلال احمر گلستان در تپه نورالشهدا گرگان با حضور مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه، کارکنان و اعضای جوان، امدادگر و داوطلب استان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، در این مراسم مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان گفت: جمعیت هلال احمر به ویژه در استان گلستان به عنوان خدمتگزاران صدوق و خدوم در همه حوادث و بلایا در میدان عمل هستند و همواره نشان افتخار و لیاقت را از مردم و مسئولین دریافت می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی فرد افزود: رسول اکرم صلى الله علیه و آله می فرماید: إنَّ الغَیرَةَ مِن الإیمانِ، امام حسین و یارانش مظهر غریتمندی بودند. غیرت از فضائل بالای اسلامی و انسانی است و بالاترین غیرت، غیرت در ایمان است و اگر انسانی غیرتمند نباشد قلب او دگرگون شده و باید در خود تغییر ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: شما جوانان غیرتمند هلال احمری بر دستان‌ پدران و مادرانتان بوسه زنید که شما را اینگونه تربیت کردند که در مکتب امام حسین علیه السلام و برای مردم خدمت می‌کنید.

 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گلستان هم در ادامه گفت: همانطور که جوانان هلال احمر در تمام حوادث و سوانح پیشکسوت هستند در مسائل معنوی و در ایام محرم تحت عنوان هیئت حضرت علی اکبر علیه السلام هم که به یک فرهنگ تبدیل شده پیشرو هستند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوب مهدوی افزود: پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً.»

 «براى شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایى در دل هاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.»

تصاویر

مشاهده ۱۰۷
/
۱۴۰۱/۰۵/۱۴- ۰۰:۰۶
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است