حدیث سلسلة الذهب راه روشنی برای جوانان است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر گلستان در جمع اعضای جوانان شرکت کننده در مراسم دهه کرامت، از حدیث سلسلة الذهب به عنوان راه روشنی برای جوانان نام برد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، حجت الاسلام مهدوی در مراسم دهه کرامت اعضای جوانان گفت: در آستانه میلاد علی بن موسی الرضا هستیم جا دارد که از حدیث سلسلة الذهب که مختص امام رضا(ع) استفاده کنیم.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر گلستان افزود: سلسلة الذهب» نام حدیث معروفی است که امام رضا علیه‌السلام هنگام عزیمت به خراسان در نیشابور برای جمعیت انبوهی که به دیدار ایشان آمده بودند نقل فرمودند. در این حدیث شریف توحید به عنوان حصار محکم برای در امان ماندن از عذاب خداوند دانسته شده و ولایت ائمه به عنوان شرط ورود به وادی توحید یاد شده است. این حدیث به جهت سند آن که از ائمه اطهار علیهم‌السلام تا پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است، به «سلسلة الذهب» به معنای «زنجیرۀ زرّین» معروف شده است.

 

من به شما جوانان یادآور می‌شوم که جوانی با همه شور و شعفی که دارد قرار گرفتن در مسیر توحید و ائمه اطهار ارزشمند است و برکات آن را هم در جوانی و در زمان فراغت از این دوران زودگذر درک می‌کنید.

تصاویر

مشاهده ۵۰
/
۱۴۰۱/۰۳/۱۹- ۲۲:۳۶
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است