هلال احمر را فرصتی برای آموزش و خدمت کردن به مردم بدانید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در مراسم دهه کرامت اعضای جوانان استان گفت: هلال احمر را فرصتی برای آموزش و خدمت کردن به مردم بدانید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، قاسم غریب آبادی در مراسم دهه کرامت و تجلیل از اعضای جوانان هلال احمر استان خطاب به جوانان، اظهار کرد: جوانی فرصتی شیرین و زودگذر است، قدر فرصت جوانی را بدانید و از این فرصت برای تحصیل علم و کسب تجربه به بهترین شکل استفاده کنید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: هلال احمر فضای خوبی است هم برای آموزش و هم برای خدمت کردن، زمانی که شما آموزش ها را تا سطح تخصصی فرا می‌گیرید، در زمان حوادثی مثل حادثه فرو ریختن ساختمان متروپل آثار و نتایج آن آموزشها را خواهید دید. به عنوان مثال در حادثه غم انگیر فرو ریختن ساختمان متروپل همه ما دیدیم که امدادگران عزیز هلال احمر و در راس همه آنها دکتر کولیوند با تمام توان و با تخصص کامل به مردم کمک کردند وچشم های افرادی که زنده در زیر آوار مانده بودند منتظر دیدن لباس سرخ و سفید هلال احمر برای نجاتشان بود.

غریب آبادی در پایان گفت: قدر این فرصتی که عضو هلال احمر هستید را بدانید و سعی کنید در فعالیت های اجتماعی سالم شرکت کنید طوری زندگی کنید که پس از دوران جوانی با مرور آن دوران حسرت نخورید.

 قدر این فرصتی که عضو هلال احمر هستید را بدانید

 حجت الاسلام مهدوی در مراسم دهه کرامت اعضای جوانان گفت: در آستانه میلاد علی بن موسی الرضا هستیم جا دارد که از حدیث سلسلة الذهب که مختص امام رضا(ع) استفاده کنیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر گلستان افزود: سلسلة الذهب» نام حدیث معروفی است که امام رضا علیه‌السلام هنگام عزیمت به خراسان در نیشابور برای جمعیت انبوهی که به دیدار ایشان آمده بودند نقل فرمودند. در این حدیث شریف توحید به عنوان حصار محکم برای در امان ماندن از عذاب خداوند دانسته شده و ولایت ائمه به عنوان شرط ورود به وادی توحید یاد شده است. این حدیث به جهت سند آن که از ائمه اطهار (ع) تا پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است، به «سلسلة الذهب» به معنای «زنجیرۀ زرّین» معروف شده است.

وی افزود: من به شما جوانان یادآور می‌شوم که جوانی با همه شور و شعفی که دارد قرار گرفتن در مسیر توحید و ائمه اطهار ارزشمند است و برکات آن را هم در جوانی و در زمان فراغت از این دوران زودگذر درک می‌کنید.

بزرگترین ظرفیت شبکه در بین سازمان‌ها و نهادها متعلق به هلال احمر است 

مشاور جوان استاندار گلستان در مراسم دهه کرامت در جمع اعضای جوان هلال احمر گفت: ظرفیت بالای هلال احمر در مدیریت بحران‌ها برای همه محسوس است و شما هلال احمری‌ها با نقش آفرینی در حوادث اصلی ترین کنشگران جامعه هستید که در بحران‌ها با لباس سرخ و سفید حاضرید و از این حیث وظیفه ی خطیری بر عهده دارید‌

محمد جواد ساوری در ادامه افزود: در گام دوم انقلاب بخش مهمی از بیانات و اشارات مقام معظم رهبری جوانان هستند و از شما به عنوان اصلی ترین کنشگران جامعه در حوادث و بحران‌های طبیعی، انتظار می رود در بحران‌های اجتماعی هم به کمک مردم و نظام بیایید، بزرگترین ظرفیت شبکه در بین سازمان‌ها و نهادها متعلق به هلال احمر است به ویژه که این نهاد مقدس از مقبولیت مردمی‌برخوردار است.

مشاور جوان استاندار گلستان در پایان برای عضویت در هلال احمر و افتخار بر تن کردن لباس داوطلبی هلال احمر اعلام آمادگی کرد.

مشاهده ۴۷
/
۱۴۰۱/۰۳/۱۹- ۲۲:۳۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است