نماینده مردم قزوین در مجلس: خدمت رسانی جوانان هلال احمر استان در بحران ها فراموش شدنی نیست

نماینده مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ بودجه و اعتبارات حوزه هلال‌احمر استان باید با توجه به حجم گسترده وظایف و مسئولیت‌هایش تعریف شده و بودجه این سازمان باید متناسب با وظایف آن افزایش بیابد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ فاطمه محمدبیگی در نشست جمعی از جوانان فعال گام دوم استان که با حضور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر و مدیر عامل هلال ‌احمر استان برگزار شد، با اشاره به سازماندهی گروه‌های مختلف جوانان هلال‌احمر در قالب فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی افزود: با توجه به بازدیدی که چند روز قبل از کشور سوریه داشتم، اطمینان دارم جوانان جمعیت هلال ‌احمر آماده ارائه خدمات انسان‌دوستانه به برادران و خواهران ایمانی ما در سوریه و حتی یمن خواهند بود و به همین خاطر از سازمان هلا‌ل‌احمر می‌خواهیم با تجدید قوای خود برای کمک به مردم سوریه حاضر شود.

محمدبیگی افزود:‌ ظرفیت هلال‌احمر یک ظرفیت فراملی و جهانی است و سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر هم با توجه به ماهیت خود می‌تواند با جذب بیشتر جوانان نخبه و توانمند نقش مهمی را در تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشد که لازمه آن اعتماد بسیار بیشتر به جوانان در عرصه فعالیت‌های مدیریتی و هدایتگری است.

لزوم افزایش و تجهیز پایگاه‌های امدادونجات استان 

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه استان قزوین در کریدور ارتباطی شرق به غرب و شمال به جنوب کشور اشاره کرد و گفت: استان قزوین هر ساله زمینه تردد 33 میلیون نفر در شمال و غرب کشور را مهیا کرده و به همین خاطر حجم تصادفات و سوانح جاده‌ای و غیرجاده‌ای در استان  بالاست و به همین خاطر پایگاه‌های امدادونجات در قزوین باید افزایش یافته و تجهیز شوند.

محمدبیگی با بیان اینکه قزوین معین استان‌هایی مانند تهران، لرستان، سیستان و بلوچستان در حوزه بلایای طبیعی و محرومیت‌زدایی است، افزود: بنابراین بودجه و اعتبارات حوزه هلال‌احمر استان قزوین با توجه به حجم گسترده وظایف و مسئولیت‌هایش باید تعریف شده و بودجه این سازمان باید متناسب با وظایف آن افزایش بیابد.

وی افزود: نقش جوانان هلال ‌احمری استان قزوین در مدیریت حوادث بعد از سیل لرستان و همچنین هدایت ایستگاه‌های سلامت در سفر اربعین هیچ‌گاه فراموش نمی‌شوند و اگر حوادث طبیعی دیگری هم گریبانگیر کشور شود، جوانان قزوینی با روحیه جهادی در میدان کمک حضور پیدا می‌کنند و از این بابت نگرانی جدی نداریم.

 آب رسانی به 4 روستای سیستان وبلوچستان

معاون جوانان جمعیت هلال ‌احمر استان قزوین نیز در این نشست با اشاره به نقش مهم جوانان در اجرای طرح‌های نوع‌دوستانه در ایران گفت:‌ جوانان عضو هلال ‌احمر استان در اجرای طرح‌هایی مانند طرح یاس و کتابخوانانی همواره پیشتاز بودند و امروز جمعیت نخبگان جوان جمعیت هلال‌ احمر کشور به پیشنهاد هلال ‌احمر قزوین تشکیل شده است.

نادر میرزایی با اشاره به اجرای طرح نذر آب برای آب‌رسانی به روستاهای استان سیستان و بلوچستان افزود: در اجرای این طرح نقش اصلی را جوانان متخصص قزوینی داشتند که فرآیند آب‌رسانی و انتقال آب بهداشتی را با قبول مشقت‌های فراوان در روستاهای محروم و دورافتاده سیستان عملی کردند و 4 روستا از نتایج این اقدامات جهادی بهره‌مند شدند.

وی گفت: همچنین جوانان جمعیت هلال ‌احمر نقش اصلی را در تیم‌های نظارتی طرح شهید سلیمانی داشتند و با فداکاری در تیم‌های حمایتی و مراقبتی حضور پیدا کردند و جلوی ارتباط بیماران کرونایی با سایر افراد جامعه را گرفتند.

تصاویر

مشاهده ۴۱
/
۱۴۰۰/۰۴/۲۶- ۱۲:۱۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است