فعالیت سفیران حمایت های امدادی و بشردوستانه با رویکرد نوین در استان ها آغاز شد

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر گفت: طرح سفیران حمایت های امدادی و بشردوستانه موسوم به «سحاب» با رویکرد نوین و در راستای توسعه خدمات امدادی در استان ها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر محمد گل فشان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص ترویج فرهنگ محافظت از محیط زیست گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد پیشگام در عرصه‌های فرهنگی و عام المنفعه در حوزه حفظ محیط زیست وظایف مهمی‌ بر عهده دارد.

وی بیان کرد: به همین منظور، طرح ملی سحاب (سفیران حمایت های امدادی و بشردوستانه) با هدف کاهش ترافیک، عدم استفاده از وسایل نقلیه، کاهش آلودگی هوا و همچنین تسریع در امر امدادرسانی در اماکن شلوغ توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر راه اندازی شد‌.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در خصوص چگونگی اجرای این طرح گفت: در بیش  از ۲۰۰ شعبه جمعیت هلال احمر جوانان داوطلب در در قالب تیم های دونفره سیار (به صورت پیاده و دوچرخه سوار) در سطح شهر گشت زنی کرده و به ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه می‌پردازند.

این مقام مسئول اظهار کرد: اولویت این طرح با پیشگیری، آموزش و همچنین ارائه کمک های اولیه است که در صورت مشاهده و شناسایی موارد حاد به مراکز امداد و نجات و اورژانس اطلاع و ارجاع داده می‌شود.

گل فشان افزود: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و لزوم هرچه بیشتر آموزش در خصوص پیشگیری از این بیماری، طرح ملی سحاب این بار با رویکردی متفاوت تر از قبل با تاکید بر آموزش و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی  در سراسر کشور قوت گرفته است.

وی گفت: جوانان در این طرح با گشت زنی در سطح شهر به ضمن ارائه آموزش های امدادی همچون جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، و سنجش فشار خون به توزیع ماسک، مواد ضدعفونی کننده و همچنین بروشور‌های آموزشی می‌پردازند.

مشاهده ۵۷
/
۱۴۰۰/۰۴/۰۹- ۰۸:۵۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است