طرح «حامیان سلامت» هلال احمر در حوزه های انتخاباتی برگزار می شود / عدم دخالت اعضای هلال احمر در فرآیند انتخابات / نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشی در شعب رای گیری

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، از برگزاری طرح «حامیان سلامت» همزمان با برگزاری انتخابات در 28 خرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر محمد گل فشان، امروز، 24 خرداد ماه 1400، در جلسه شورای مدیران هلال احمر، با اعلام این خبر، گفت: طرح «حامیان سلامت» با مشارکت داوطلبانه اعضای جمعیت هلال احمر، در حوزه‌های انتخاباتی صندوق های اخذ رای، اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هدف از اجرای این طرح را تامین سلامت و زندگی انسان‌ها و انسجام بخشی و اجرایی سازی رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی عنوان کرد، و افزود: پیرو جلسه وزارت کشور که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و مسولان و مقامات کشوری و لشکری، 19 خرداد برگزار شد، حضور حامیان سلامت، جهت نظارت و اجرای پروتکل های بهداشتی در شعب اخذ رای و همچنین ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای حمایت بهداشتی از رای دهندگان در نظر گرفته شد.

گل فشان با اشاره به نامه وزارت کشور به استان‌ها مبنی بر حفظ سلامت جامعه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی عوامل و دست اندرکاران شعب اخذ رای و همچنین رای دهندگان، مقرر شد، از ظرفیت نیروهای جمعیت هلال احمر به عنوان عضو شعبه استفاده شود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمرگفت: در صورت بر پایی صندوق های رای برای بیماران مبتلا به کرونا، اعضای داوطلب، جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر، در شعبه‌های ویژه رای گیری این بیماران نیز حضور خواهند داشت.

گل فشان به عدم دخالت اعضای جمعیت هلال احمر در فرآیند انتخابات تاکید کرد، و افزود: هیچ یک از حامیان سلامت حق کمک به تعرفه نویسی و ممهور کردن شناسنامه رای دهندگان و یا فعالیت تبلیغاتی برای نامزدهای انتخاباتی را ندارند.

وی در خصوص وظایف مجریان طرح حامیان سلامت گفت: اعضای جمعیت هلال احمر در ضد عفونی کردن شعب اخذ رای، تذکر شفاهی، جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضد عفونی کردن دست رای دهندگان و در صورت نیاز استان‌ها با در اختیار گذاشتن امکانات غربالگری از سوی دانشگاه علوم پزشکی تب سنجی نیز انجام خواهد شد.

 

 

 

  

مشاهده ۳۶
/
۱۴۰۰/۰۳/۲۴- ۱۳:۲۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است