معاون دانشجویی و جوانان هلال احمر روز جوان را تبریک گفت

معاون دانشجویی و جوانان هلال احمر با صدور پیامی‌به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر (ع) روز جوان را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ، در متن پیام  سید علی منیری معاون دانشجویی و جوانان آمده است:
میلاد سرو بوستان ایستادگی، زیباترین گل باغ حسینی! جوان رعنا و رشید امام حسین (ع) یادگار حضرت علی (ع) گلستانی از زیباترین گل های فداکاری! و دریایی از عطوفت و مهربانی ،و هفته جوان بر شما جوانان عزیز جمعیت هلال احمر مبارک باد.
فرهنگ اسلام، جوان را در جایگاهی ارزشمند و بلند قرار داده و تعابیر والایی را در شأن او آورده است. دین اسلام، جوان را به ملکوت نزدیکتر از دیگران می داند و معتقد به تکریم و بزرگداشت اوست. در حدیثی از رسول اکرم (ص) آمده که فرموده‌اند: فضیلت جوان عابد که از آغاز جوانی عبادت کند بر پیری که وقت کهولت به عبادت بپردازد، همانند فضیلت پیغمبران بر دیگر مردمان است.
جوان ایران اسلامی الگوی برتر خود را در آیینه تمام نمای پیامبر(ص) و حضرت علی اکبر(ع) یافته و پرتوی از نور مهر وجود او را در تاریخ انقلاب خود به نظاره نشسته است.
جوانی، دوره طوفانی عمر است. جوانی، دنیای تحول است؛ وجوان، کانون شور و هیجان، مرکز نشاط و سلامت، قلب تپنده و سرمایه آینده یک ملت است؛  بدون تردید در بین همه مراحل عمر آدمی، هیچ مرحله ای به اهمیت مرحله جوانی نیست. واژه جوان یادآور حیاتی پر از نشاط و همراه آن تلاش و کوششی در عرصه‌های حیات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است. 
جوانی سن توقعات جدید و حتی از نگاهی می‌توان گفت: سن پرتوقعی‌ها، طغیان و امیال و رغبت‌هاست؛ از این رو باید به جوانی و جوانان با نگاهی خاص و ژرف نگریست.
اینجانب فرصت را غنیمت شمرده ، سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان را به شما جوانان عزیز به ویژه جوانان جمعیت هلال احمر که بازوان توانمند این جمعیت هستید تبریک عرض نموده وامید است با همدلی و تلاش گام های بزرگی برای ترویج صلح و دوستی و تسکین آلام بشری برداشته شود .

مشاهده ۶۱۵
/
۱۴۰۱/۱۲/۱۳- ۰۹:۳۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است