اختتامیه جشنواره «رفیق خوشبخت ما» و پویش چلچراغ با معرفی استان‌های برتر؛ فارس و کرمان اول شدند

اختتامیه جشنواره «رفیق خوشبخت ما» با حضور رئیس و دبیرکل هلال احمر، جمعی از مدیران ستادی و مدیران عامل جمعیت‌های استانی هلال احمر سراسر کشور در آبادان برگزار شد و جمعیت هلال احمر فارس رتبه اول این جشنواره را کسب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مراسم اختتامیه دومین جشنواره « رفیق خوشبخت ما» پنجشنبه ۵ اسفندماه ۱۴۰۱، در سالن همایش‌های منطقه آزاد اروند با حضور مدیران عامل استانی هلال احمر از سراسر کشور و مدیران عالی ستادی این جمعیت برگزار شد.
در این جشنواره از مجموع ارزیابی ۶۰۰ هزار اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره در سازمان جوانان هلال احمر ۵۴ هزار اثر پذیرفته شد و استان فارس با بیشترین تعداد آثار پذیرش شده، رتبه اول را به خود اختصاص داد.
این جشنواره به جمع‌آوری آثار فرهنگی و هنری جوانان عضو هلال احمر پیرامون اقدامات انسان دوستانه سردار شهید سلیمانی اختصاص دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر در این مراسم با بیان سخنانی مکتب شهید سلیمانی و فعالیت‌های مردم خواهانه او را منطبق با اهداف هلال احمر خواند و گفت: تسکین آلام بشری که از اهداف این جمعیت است در زندگی حاج قاسم جاری بود. در سال‌های سنگین خوزستان در سال‌های اخیر حضور موثر و امدادرسانی او به مردم از خاطر نمی‌رود.
پیر حسین کولیوند همچنین اصل تکریم انسان‌ و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها را از ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی دانست که منطبق با اهداف انسان دوستانه هلال احمر است.
دبیرکل هلال‌احمر نیز در این مراسم گفت: در این جشنواره ۵۴ هزار اثر در ۲۰ رشته پذیرفته شدند. این آثار با موضوع سبک زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی بود و کار بسیار بزرگی بود که در سازمان جوانان هلال احمر به انجام رسید.
در این برنامه جمعیت هلال احمر کرمان نیز رتبه نخست طرح «چلچراغ» را کسب کرد. طرح چلچراغ ۴۰ کار خیر به نیت شهید حاج قاسم است که توسط هر یک از جوانان هلال احمر انجام شده است.

مشاهده ۴۸۶
/
۱۴۰۱/۱۲/۰۶- ۰۹:۰۳
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است