معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم:

کارگاه تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد در قم برگزار می‌شود

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: کارگاه تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد در هلال احمر قم برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد مصباحی با اعلام این خبر اظهار داشت: این کارگاه با همکاری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برگزار می‌شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم افزود: کارگاه تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد شامل ۳ دوره مقدماتی، میانی و تکمیلی است.

وی تصریح کرد: دوره مقدماتی، میانی و بخشی از تکمیلی در ۳ هفته متوالی یکشنبه‌ها و دوشنبه‌ها  در روز های ۳و ۴ اسفندماه و ۱۰ و ۱۱ این ماه و همچنین ۱۸ اسفندماه و تکمیلی فروردین ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

مصباحی بیان کرد: آموزش ها در روز های فوق به صورت یک روز کامل یعنی صبح تا عصر برگزار می‌شود و بایستی همه روزها رو حضور داشته باشند تا از کارگاه حذف نشوند.

وی گفت: علاقه مندان تا انتهای کارگاه فرصت دارند نسبت به ثبت نام در سامانه عضویت هلال‌احمر، گذراندن دوره های امدادی اقدام کنند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم اظهار داشت: تعهد اخلاقی خدمت و همکاری با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و جمعیت هلال‌ احمر از جمله انتظارات است.

وی در مورد برخی از محورهای مهم این کارگاه آموزشی خاطرنشان کرد: یکشنبه سوم اسفندماه، کارگاه با موضوعات مفاهیم آسیب‌ اجتماعی و مساله اجتماعی و بحران اجتماعی و فروپاشی اجتماعی و اعتیاد و مبانی و جنبه های زیست شناختی مصرف مواد برگزار می شود.

مصباحی بیان کرد: همچنین در این کارگاه مباحثی چون استراتژی‌های پیشگیری در کشورهای جهان و ویژگی های روانشناسی دوره نوجوانی و اعتیاد و رویکردهای اجتماعی شدن پیشگیری از اعتیاد ارائه می‌شود.

وی عنوان کرد: در روز دوشنبه چهارم اسفندماه و در دومین روز برگزاری این کارگاه آموزشی، به موضوعاتی چون طبقه بندی انواع مواد مخدر روان گردان ها و علائم و عوارض و پیامدهای مصرف مواد در ابعاد مختلف با تاکید بر حشیش و ماده محرک شیشه می پردازد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: همچنین در این کارگاه مباحثی چون باورها و نگرش های غلط در مورد اعتیاد و مواد و اصول 16 گانه پیشگیری اولیه از اعتیاد با تاکید بر عوامل خطر و عوامل محافظ و تبیین خسارت ها و پیامدهای ناشی از مصرف مواد در ابعاد بهداشتی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی  مطرح می شود.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *