اهدای 900 سی سی خون توسط جوانان هلال احمر قم

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: همزمان با دهه امامت و ولایت، پویش اهدای خون عید تا عید ( قربان تا غدیر) در قالب طرح «ایثار در غدیر» توسط تعدادی از اعضای کانون دانشجویی هلال احمر استان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد مصباحی اظهار کرد: همزمان با دهه امامت و ولایت، تعدادی از اعضای کانون دانشجویی هلال احمر قم، در اقدامی خداپسندانه با حضور در سازمان انتقال خون در پویش اهدای خون عید تا عید (عید قربان تا عید غدیر) ‌در قالب طرح ایثار در غدیر شرکت کردند.
وی افزود: در شرایطی که بیماری کرونا جان بسیاری از هموطنان ما را به خطر انداخته و ذخایر خونی استان رو به کاهش است، جوانان هلال احمر قم با هدف کمک به بیماران نیازمند و نجات جان آنها و همچنین  فرهنگ سازی این مقوله انسانی و اجتماعی، خون خود اهدا کردند.

مصباحی بیان کرد: اهدای خون در شمار کمک‌های نوع دوستانه و بشردوستانه قرار دارد که جان را حیات دوباره می‌بخشد، درد و رنج ناشی از بیماری را می‌کاهد، سلامتی را به بیمار هدیه می‌کند و نشاط و شادی را به اطرافیان بیمار ارزانی می‌دارد و نقش مهمی در اتحاد و همبستگی اجتماعی، تشویق جوانان به اهدای خون در فراخوان‌های بشر دوستانه و الهام بخشیدن به دیگران برای شرکت در این فراخوان‌ها و استفاده از پتانسیل جوانان در ارتقاء سلامت دارد.

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *