میراث ماندگار مادر برای فرزند/ امیر حسین دوشادوش مادر برای فعالیت در هلال احمر

حرف از میراث که به میان می آید ناخودآگاه ذهن روی مادیات مثل پول، خانه و ... می چرخد. برای خوشی های فردا هر کس به فکر امروز است که جمع کند تا فرزندانش را در رفاه و آسایش ببیند. اما میراث ها برخی ماندگار و برخی ناملموس ولی همیشه بر تارک ذهن می مانند. مثل ارث به جا مانده و همیشگی مادر امیرحسین که حالا پسرش میان هلال احمری ها قد کشیده و به جای گل کوچک میان کوچه دستش به دست گیری از مستمندان بند است. و اما پای صحبت آقای زارعی!

لطفا خودتون رو معرفی کنید؟

 امیرحسین زارعی هستم دبیر کانون جوانان شاخه آزاد (برادران) و رابط خبری داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک

از چه سالی عضو هلال احمر شدید؟

از سن خردسالی، چون که مادرم خیر داوطلب هلال احمر بود همراه با مادر به جمعیت مراجعه میکردیم ، اما به طور رسمی سال ۹۵ بود که همراه با دوستانم به هلال احمر شهرستان مراجعه کردیم با افتخار عضو هلال احمر و کانون جوانان شدیم‌.

نوروزی که سر نوشت مهمی رقم زد

در چه زمینه های توی هلال احمر فعالیت کردین؟

در بدو عضویت پست های نوروزی قرار بود در مبادی ورودی شهرستان برپا کنیم‌. تازه اولای راه بودم شور و اشتیاق دبیران و اعضا برای برپایی اون پست ها رو فراموش نمیکنم. بعد از تقریبا یکسال به خاطر شرایط تحصیلی فعالیتم نسبتا کم شد . آبان سال ۹۶ بود که زلزله کرمانشاه (سرپل ذهاب) رخ داد مجدد برای اینکه داوطلبانه کمک کنیم به هموطنانمون به هلال احمر مراجعه کردیم و در بحث کمک کردن به بارگیری محموله های کمک های مردمی و هلال احمر کمک میکردیم. تا سال ۹۷ عضو داوطلب فعال بودم تا اینکه اواخر سال ۹۷ به تیم خبری شهرستان ملحق شدم .

رای اعتماد اعضا و راهی که آغاز شد!

در سال ۹۸ با رای اعتمادی که از اعضای کانون جوانان شاخه آزاد گرفتم دبیر این کانون بزرگ شدم. میشه گفت که یک محک بزرگ برای من بود .

در کنار کار دبیری کار تولید محتوای رسانه هلال احمر شهرستان اندیمشک رو برعهده دارم .

از کی دبیر کانون شدید؟

۴ خرداد سال ۹۸ با شرکت در انتخابات کانون جوانان شاخه آزاد (برادران ) تونستم رای اعتماد از دوستانم بگیرم و فرصتی بود برای خدمت به اعضای کانونم. و یک محک جدی برای من .

لیست بلند بالای امیرحسین از فعالیت هایش؛ از ریز تا درشت فعالیت های عام المنفعه

از فعالیت های خودتان برای ما بگوئید؟

با خنده ای ملیح که یادآور خاطرات فعالیت های مختلفش است می گویدکه همه کار های ما اینجا جا نمیشود اما برخی از اونها مانند: برگزاری کاروان های نیکوکاری و آموزشی و فرهنگی در حاشیه شهر و مناطق محروم ، برگزاری برنامه کاشت نهال در قالب طرح نهضت سبز، برپایی ایستگاه های غربالگری شبانه روزی در راه آهن ، غربالگری ۸ روستاهای محروم (ضدعفونی معابر ، توزیع ماسک ، تب سنجی )، مشارکت در کارگاه های تولیدی ساخت شیلد و ماسک، توزیع ۴۰۰ بطری اب میوه طبیعی بین مدافعان عرصه سلامت، تولید مستند هم نفس ، روایت اموزنده و عبرت انگیر امیخته با اعتیاد ،مشارکت و حضور در طرح نهضت سبز (کاشت ۱۰۰۰نهال به یاد یکهزار شهید شهرستان اندیمشک) و.... هستند که با هماهنگی های انجام شده توانستیم به نحو احسن در شهرستان انجام دهیم

نیک کاری میان روستا ها؛ قرار بی قراری میان جوانان عاشق

شاخص ترین فعالیت کانون شما؟

با همکاری دیگر اعضا جوان فعالیت های شاخصی در سطح شهرستان به لطف خدا تونستیم انجام بدیم مانند، برگزاری کاروان های نیکوکاری در مناطق محروم ( روستا _ حاشیه شهر ) I اجرای طرح ابتکاری آورد مهر (تهیه وتوزیع لوازم التحریر و برگزاری کلاس های تقویتی برای افراد بی بضاعت) l برگزاری برنامه آیین مهربانی _ برپایی پست های غربالگری کرونا و پست همنوا با نینوا I در حوزه کرونا برنامه های مختلفی اجرا شد مثل تولید اپلیکیشن کوئید ۱۹ و برگزاری کارگاه های مختلفی که متناسب با نیاز روز جامعه و اعضا جوان برگزار کردیم

چرا هلال احمر؟

خدمت رسانی هلال احمر در حوادث و رخداد های طبیعی و تلاشش برای ترویج صلح و بشردوستی و داوطلبانه بودنش باعث میشه آدم اون رو عین خونه خودش بدونه . معمولا مدرسه خونه دوم ادماس اما برای تمام اعضای هلال احمر خونه دوم ما هلال احمره .

از فعالیت در هلال احمر چه حسی دارین؟

کارکردن با دوستان همیشه لذت بخش بوده . یکی از این تجربه های لذت بخش پست های همنوا با نینوا بود . شهرستان اندیمشک به خاطر اینکه دروازه ورودی استان خوزستان هست هرساله میزبان زائران حسینی هستش . خدمت کردن به زائرین و دعای خیر اونها یا حتی مردم نیازمندی که برای برگزاری کاروان های نیکوکاری پیش اونها میرفتیم حس غیر قابل وصفی برای من و دوستانم رقم میزد .

از فعالیت های داوطلبانه خسته نشدید؟

فعالیت داوطلبانه از اسمش مشخصه ، ارتش دومیلیونی هلال احمر وقتی که عضو این جمعیت شدن تمام شرایط و سختی های اون رو درواقع به جون خریدن . فعالیت با دوستان هلال احمری و اشتیاق و تلاششون برای ترویج بشردوستی باعث از بین رفتن تمام خستگی های آدم میشه.

هلال احمر چ تاثیری برای شما داشته؟

آرامش ، صبوری ، بخشندگی و ایثار رو بیشتر و بهتر از قبل تونستم لمس کنم و توی زندگی شخصی خودم اونها رو نهادینه کنم

پیشنهاد شما برای اعضا

سعی کنند برای رسیدن به هدفشون تلاش کنند ، در جمع های دوستانه نظرات خودشون رو بیان کنند . سعی کنن از توانایی های خودشون به خوبی استفاده کنن و اون رو پرورش بدن ، میشه گفت هر جوانی باید استعداد خودش رو بتونه کشف کنه و برای رسیدن به خواسته هاش و موفقیتش دست از تلاش برنداره .

سخن اخر؟

شروع کرونا باعث شد که قدر هم رو بیشتر بدونیم . خانواده های اعضای هلال احمر در ایام کرونا واقع ریسک اینکه جون فرزندشون به خطر بیوفته رو به خطر میخرن . از همه اون ها و خانواده خودم تشکر میکنم . انشالله که پیروز نبرد با کرونا ما باشیم‌.

تو خود بخوان حدیث مفصل

جوانی کم سن وسال که دغدغه فقر دارد در خوزستان کم نیست و می توان با مصاحبه با هر کدام کتاب فداکارانه های فرزندان ایران را نگاشت. امیر حسین زارعی نیز از همین افرادی است که جایش صفحات نخست کتاب است چون او میراث دار خانواده ای بشر دوست است که بی شک سینه به سینه می چرخد و این لباس قرمز بر قواره فرزندانش می ماند.

کلمات کلیدی
رابط خبری  مازندران
تهیه کننده:

رابط خبری مازندران

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *