غرس نهال به مناسبت “روز درختکاری” توسط اعضای جوانان کرمانشاه

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از غرس نهال توسط اعضا جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه همزمان با روز درختکاری، با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در زمینه پیشگیری از ابتلا به کرونا در شعب سطح این استان خبر داد.

به گزارش رابط خبری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ رضا بابایی سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ضمن بیان این خبر گفت: درختکاری بهانه خوبی برای ایثار به زمین و کمک به مقوله فضای سبز است و با توجه به وجود ریزگردها در کشور در فصول گرم سال و نیز آلودگی هوا در کلان شهر های کشور، حفظ محیط زیست یک وظیفه همگانی و تقویت آن شاخص مهمی در توسعه پایدار کشور خواهد بود.

بابایی تصریح کرد: گرامیداشت این امر مهم از اولویت و اهمیت بالایی برخوردار میباشد، چراکه امروز این سرمایه غنی و با ارزش را برای آیندگان و نسل های بعد خود پس انداز میکنیم و حاصل این کار را نسل های بعد ما استفاده می کنند.

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه بیان داشت: ما بایستی به محیط زیست احترام گذاشته و آن را احیاء کنیم‌ که امید است که با گام برداشتن در این جهت و نهادینه کردن فرهنگ درختکاری حتی با کاشتن یک نهال کوچک، کشوری زیبا و آباد برای خویش مهیا کنیم.

رضا بابایی افزود: با توجه به این امر مهم که بایستی فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل گردد و همچنین ترویج و توسعه اهداف طرح ملی نهضت سبز در میان آحاد جامعه پویش مجازی "درخت برای زندگی" توسط جوانان جمعیت هلال احمر آغاز شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه همزمان با فرارسیدن ۱۵ اسفندماه مصادف با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در راستای حفظ و احیای منابع طبیعی و نقش بی بدیل درخت در حیات انسان ها و سلامتی زندگی و اهمیت آن در آموزه های فرهنگی با کاشت نهال به داشتن محیط زیستی پاک کمک کردند.

کلمات کلیدی
رابط خبری کرمانشاه
تهیه کننده:

رابط خبری کرمانشاه

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *