دکتر گل فشان از تشکیل کانون ملی نخبگان جوان جمعیت هلال احمر خبر داد

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: پیرو تاکید مقام معظم رهبری، بر تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی؛ کانون ملی نخبگان جوان جمعیت هلال احمر، تشکیل می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر محمد گل فشان، افزود:  تسهیلگران تخصصی کار آفرینی اجتماعی زیر نظر دانشکده کار آفرینی دانشگاه تهران در سراسر کشور سازماندهی شدند و بیش از 6 ماه است که در حال آموزش های حضوری و مجازی هستند. 
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: باشگاه کاشف به عنوان زیر مجموعه کانون ملی نخبگان جوانان جمعیت هلال احمر نیز تشکیل می شود. 
دکتر گل فشان با بیان اینکه آموزش مسیر کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک به اعضا کمک می کند تا در این زمینه، آگاهانه تر، علمی تر و اثربخش تر عمل نمایند. افزود: این امر باعث شد، درسال 1396 شرکت های نوپا (Startup ) درحوزه جوانان ایجاد شود، که محصول این رویداد ایجاد یک مرکز شتاب دهنده در موسسه عالی علمی کاربردی هلال بود و در سال 1400 سامانه ای تحت عنوان سامانه مهتاب" مرکز هدایت و توسعه ایده ها یا استعدادهای برتر" به منظور بارگذاری و اشتراک آثار خلاقانه مرتبط با اهداف سازمان و همچنین هدایت آثار منتخب به مرکز شتاب دهنده طراحی شد. 
طرح توانمندسازی محلی با رویکرد توسعه کسب و کارهای خرد در 11 استان 
وی در ادامه، با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی محلی با رویکرد توسعه کسب و کارهای خرد در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مناطق کم برخوردار، افزود: این طرح با هدف ارتقاء کیفیت زندگی، توانمندسازی و ظرفیت سازی، ایجاد توسعه گروه های مشارکت محلی با توسعه کسب وکارهای خرد و تسهیل ایجاد یا افزایش درآمد گروه های مشارکت محلی طی 3 سال متوالی از سال 1397 در 11 استان کشور اجرا شده و در سال گذشته نیز در برخی استان ها به دلیل تاثیر گذاری و نیاز جامعه مخاطب اجرای این طرح ادامه داشته است.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: طی اجرای طرح، تسهیلگران محلی عضو هلال احمر و همچنین اعضاء گروه مشارکت محلی از بین اهالی محله های هدف که قابلیت انجام مشاغل خرد و کوچک را دارند؛ شناسایی و ضمن ارائه آموزش های پایه و تخصصی نسبت به اقدامات اجتماعی و اقتصادی توانمندساز از جمله سازماندهی آن ها در قالب گروه های مشارکت محلی و ارائه آموزش های مهارتی اجتماعی و اقتصادی، با محوریت انجام فعالیت درآمدزا توسط آنها و درصورت امکان از طریق ایجاد ارتباط بین کسب و کار با بازار مصرف و تسهیل دستیابی آنان به منابع مالی خرد، به توسعه فعالیت آن ها کمک شده است. 
دکتر گل فشان خاطر نشان کرد؛ در اجرای این طرح مداخلات محلی و فرآیند تشکیل و توانمندسازی گروه های مشارکت محلی توسط تسهیلگران و با کمک، هدایت و نظارت مستمر مجری طرح و معاونت امور جوانان هلال احمر استان ها انجام شده است. 
وی با اشاره به اینکه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر که  اعضای خود را درقالب کانون های پنج گانه ( غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی، طلاب و جوانان ) سازماندهی می کند، با شناسایی استعدادهای مربوطه از طریق سامانه مهتاب درقالب کانونی تحت عنوان کانون ملی نخبگان جوان جمعیت هلال احمر در سازمان راه اندازی می نماید. 
گل فشان گفت:  باشگاه کاشف (کارآفرینان شایسته فردا)، نیز به عنوان زیر مجموعه کانون نخبگان جوان جمعیت هلال احمر با هدف توسعه طرح ملی یاس، و تحول اجتماع محور 2020 منطقه کم برخوردار، تشکیل شده است.
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *