برگزاری مسابقه ملی «پوپک قصه گو» / بازگویی قصه توسط کودکان برای پدر بزرگ و مادر بزرگ ها و والدین

معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، از برگزاری مسابقه قصه گویی مجازی به مناسبت 18 تیر ماه "روز ملی ادبیات کودک و نوجوان" با عنوان " پوپک قصه گو" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، امیرالدین روحنواز گفت: در این مسابقه کودکان قصه هایی را که پدر بزرگ یا مادر بزرگ هایشان(یا والدین) برای آنها با محوریت حفظ محیط زیست و  بهداشت خوانده اند را با زبان شیرین کودکانه بازگو و والدین کودکان نیز از بازگویی قصه ها توسط کودکان تصویربرداری کرده و به مراکز امور جوانان هلال احمر در مرکز استان ارسال نمایند.

وی هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی کودکان با جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ صلح، دوستی و مهرورزی، نشر اهداف بشردوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با زبان کودکانه، آشنایی کودکان با کتاب و کتاب خوانی، تکریم بزرگترها و ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر میان کودکان با پدر بزرگ و مادر بزرگ ها و انتقال تجارب آنها عنوان کرد.

روحنواز گفت: پدر بزرگ و یا مادر بزرگ کودکان می توانند، از میان قصه های پیشنهادی (که در سایت سازمان جوانان به آدرس javanan.rcs.ir قابل دسترسی است) و یا هر قصه دیگر که همسو با اهداف جمعیت هلال احمر و با محوریت حفظ محیط زیست و  بهداشت باشد، یک قصه را انتخاب و پس از خواندن قصه، از کودک بخواهند، آن قصه را بازگو کرده و از روند بازگویی قصه برای مادر بزرگ و پدربزرگ ها، تصویربرداری نمایند.

معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه، مهلت ارسال آثاربه مراکز استانها تا ،14/05/1400 می باشد ، افزود:

همه کودکان در سنین 4 تا 7 سال می توانند در این مسابقه شرکت کنند . فیلم های ارسالی باید به وسیله موبایل و به صورت افقی گرفته شود و حداکثر زمان آن 7 دقیقه باشد.

وی با تاکید به اینکه فیلم هایی که بعد از مهلت مذکور ارسال شود، در مسابقه شرکت داده نخواهد شد، افزود: ثبت و ارسال اطلاعات شرکت کنندگان، شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تماس و آدرس والدین، به همراه فیلم ارسالی به مرکز استان و نیز اطلاعات آثار برتر هر استان به ستاد الزامی است و در صورت ناقص بودن مشخصات، اثر برای داوری حذف خواهد شد.

روحنواز با بیان اینکه آثاری که به صورت غیرتصویری (صوتی) ضبط شده باشند، بررسی نخواهند شد. خاطر نشان کرد: جذابیت و موضوع قصه انتخابی، توانمندی کودک در بیان و بازگویی جذاب قصه، استفاده از زبان بدن در بیان قصه، مکان بازگویی قصه و آماده سازی مکان با توجه به موضوع قصه انتخابی، بازگویی قصه و نحوه تصویربرداری، تدوین، اضافه کردن افکت و یا هرگونه خلاقیت تصویری و هنری در فیلم های ارسالی، در داوری مسابقه، مورد نظر است.

 

 

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

صوت ها

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *