اصول و ارزش های هلال احمر راه را برای جوانان و عرصه خدمت بشردوستانه مهیا میکند

جوانان هلال احمر وظیفه ‌ی الهی و وظیفه ‌ی وجدانی را فراموش نمیکنند؛ هرچه میتوانید تلاش میکنند تا در جهت تامین و انجام فعالیت های بشردوستانه تلاش کرده و تلاشتان نافع خواهد بود؛ یعنی توانسته اند با تلاش خود در زمینه های بشردوستانه و کمک های خیرخواهانه به انسان ها و جامعه خدمت کنند و می توانند مسیر درس و علم را اگر چنانچه صحیح نباشد، برگردانید به مسیر درست و این مسیر درست محقق خواهد شد با انسان دوستی و کار خیر .

برای شروع معرفی خودتان شروع کنید؟

پریا گودرزی ، متولد سال 1378 و دبیر کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور کازرون و دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم .

همیشه علاقه خاصی ب هلال احمر داشتم و از کلاس سوم راهنمایی اگر برنامه ای مربوط به هلال احمر در شهر یا مدرسه برگزار میشد شرکت میکردم برای همین وقتی دانشجو شدم تو این کانون فعالیت کردم و خیلی مشتاق به سمت این کانون اومدم و از همان ابتدا فعالیت های بشردوستانه با علاقه شرکت کردم.

سخن اول : جوانان هلال احمر وظیفه ‌ی الهی و وظیفه ‌ی وجدانی را فراموش نمیکنند؛ هرچه میتوانید تلاش میکنند تا در جهت تامین و انجام فعالیت های بشردوستانه تلاش کرده و تلاشتان نافع خواهد بود؛ یعنی توانسته اند با تلاش خود در زمینه های بشردوستانه و کمک های خیرخواهانه به انسان ها و جامعه خدمت کنند و می توانند مسیر درس و علم  را اگر چنانچه صحیح نباشد، برگردانید به مسیر درست و این مسیر درست محقق خواهد شد با انسان دوستی و کار خیر .

به نظر شما مسئولیت هایی که جوانان به صورت داوطلبانه در کانون انجام میدهند چگونه است؟

افرادی ک عضو هلال احمر میشوند داوطلب هستند یعنی با خواست و نظر و شوق خودشون وارد این کانون می شوند و هر فرد یک مسئولیت خاص به خودش را دارد که باید آن را به نحو احسن انجام دهد و در کانون ما بچه های علاقه مند در بخش های مختلف از جمله مسئول جذب و سازماندهی، مسئول آموزش و امداد، مسئول فعالیت های عام المنفعه و بشر دوستانه، مسئول فرهنگی و اجتماعی، که هر کدوم از اعضا باید مسئولیت های خود را انجام دهند.

انگیزه ورودتان به جمعیت هلال احمر بگویید و اینکه چه سالی عضو جمعیت هلال احمر شدید و اینکه چگونه با هلال احمر آشنا شدید؟ 

هلال احمر بخاطر اینکه یک مکان خوب و سالم و آموزشی هست تاثیرات مثبتی داشته و حس خوبی منتقل میکند و همچنین باعث انگیزه برای اینکه فعال تر از قبل در عرصه اجتماعی باشیم  

 علاقه به خدمات داوطلبانه و روحیه بشردوستانه و پرداختن به این فعالیت ها احساس رضایتی در بنده به وجود می آورد که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست و این خصلتی است که در نهاد تمامی انسانها وجود دارد و آشنایی با هلال از طریق کلاس و مانورهایی که در مدرسه خواهرم برگزار می شود با جمعیت آشنا شدم.

 درباره مسئولیت هایی که سازمان به واسطه فعالیت های داوطلبی بر دوش جوانان می گذارد کمی صحبت کنید:  

درباره مسئولیت هایی که نسبت به جوانان هلال احمر  وجود دارد، باید بگویم که جوانی این دوره مشعشع و درخشان دوره ای است که اگرچه چندان طولانی نیست، اما آثارش یک آثار ماندگار و طولانی در همه زندگی انسان است

 از کانون دانشجویی و فعالیتهای آن دوره بگویید؟

فعالیت ها بستگی به علاقه داره اگه علاقه باشه پس با شوق تمام فعالیت ها رو انجام میدید و مسلما هر کاری سختی های خودشو داره و بنده  چندین سال دبیر کانون دانشجویی شعبه کازرون هستم، در سالهای ۹9_۹8 دبیر کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور شدم همینطور که درس می خواندم و در کنارش به هلال احمر می آمدم و فعالیت میکردم واقعا روزهای خوبی پشت سر گذاشتم .

وقتی دبیر کانون دانشجویی شدم  علاقه زیادی به دبیر شدن در بخش مجمع دانشجویی استان را  داشتم که پس از برگزاری انتخاباتی که انجام شد توانستم  به عنوان دبیر مجمع جوانان فارس نیز باشم.

 مهمترین تاثیری که هلال احمر بر روی شما به ویژه در حوزه رفتارهای فردی و اجتماعی تان داشته، چه بوده است ؟

خیلی به من در روابط اجتماعیم کمک کرده و  موجب رشد در همه ابعاد زندگی من شد، بد و خوب را تشخیص بدم، شکرگزار سلامتیم باشم و به مردم شهرم کمک کنم.

 هلال احمر چه حسی را به شما منتقل می کند؟

حس زندگی و از خودگذشتگی، حس اینکه میتونم  باعث شادی و نشاط خانواده ای شوم و هلال احمر و بودن در کنار اعضای جوانان امدادگران و داوطلبان  برای کمک به هم نوع حس طراوت و جوانی را در آدم زنده میکند.

 در این چند سال سابقه‌ی فعالیت، شخصیت خودتان در لباس هلال احمر چقدر تغییر کرده است؟

فعالیت در سازمان جوانان خیلی خوب بود و خیلی چیزها را به ما یاد داد؛ اما سال 95 که از بعنوان دبیر انتخاب شدم و برای اعضا الگو بودم، احساس می‌کردم بار مسئولیت سنگینی بر دوشم گذاشته شده است. دوست داشتم جوری فعالیت های خیرخواهانه را انجام دهم  که اعضا نیز علاقه مند شوند . فکر می‌کنم در این زمینه موفق بودم.

کلام آخر ؟

من واقعا از برخورد مسئولین راضی هستم بسیار رفتار خوب و مهربانی دارند و همینطور از خانم رزازان کارشناس امور جوانان ممنونم که رفتار بسیار خوبی دارند تو محیط کار و کانون ها رو حمایت و تشویق میکنند که انگیزه ای دوبرابر بشه و پشتیبان خوبی هستند .

 و در پایان اعضای جوانانی هستند که فقط در فکرشان کار‌های ویژه‌ای را ادامه می‌دهند، اما قادر نیستند آن کار‌ها را اجرا کنند، زیرا خیلی زود سراغ کار دیگری می‌روند، اما جوانانی هستند که با وجود شرایط سخت حاکم بر جامعه تلاش برای رفع آلام بشری را پیوسته و آهسته یک هدف را دنبال می‌کنند و در این مسیر تأثیرگذار‌ترند.

در پایان پایان از معاون جوانان استان مهندس تجلی معاون جوان باور و خوش اخلاق و بشردوست جمعیت هلال احمر کمال تشکر را دارم که همیشه از جوانان استان در هر زمینه ای حمایت و پشتیبانی نمودند و امیدوارم همیشه در پناه ایزد منان سلامت و پایدار باشند و هم چنان مثل سال های متمادی موفق و موید باشند.

تهیه و تنظیم: حسن ابدان – رابط خبری سازمان جوانان در استان فارس

 

 

کلمات کلیدی
رابط خبری  مازندران
تهیه کننده:

رابط خبری مازندران

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *