اختتامیه هفتمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه برگزار شد

اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه با حضور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دوم آذر به صورت ویدئو کنفرانس، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر محمد گل فشان، در این مراسم ضمن تقدیر از استان های شرکت کننده در این جشنواره تاکید کرد: مشارکت اعضای جوان در تولید فیلم کوتاه باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: برنامه های سازمان امسال با توجه به کمبود امکانات و منابع مالی با مشارکت و همکاری اعضا برگزار شد که قابل تقدیر است.

تجلیل از 3 دانش آموز برتر در هفتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه

معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم با بیان اینکه امروز، شاهد رویداد بزرگی از آثار ارزنده و فاخر دانش آموزان فیلم کوتاه در سراسر کشور هستیم، افزود: برگزاری برنامه ها مرهون تلاش اعضای کانون های سازمان جوانان هلال احمر است.

امیر حسام الدین روحنواز با بیان اینکه در این دوره  4 هزار و 14 اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال شد که903 اثر به موضوع بشردوستی و فعالیت های امدادی اختصاص داشت، افزود: تعدادی از این آثار از طرف هیأت داوری جشنواره، در بخش های داستانی، مستند، انیمیشن، تیزر تبلیغاتی، علمی آوزشی، ویدئو بلاگ و نماهنگ به عنوان آثار منتخب معرفی شدند.

روحنواز با اشاره به اینکه امسال کیفیت آثار ارسال شده نسبت به سال قبل ارتقا داشته است، افزود: باید با ایجاد فضاهای آموزشی و تخصصی اعضا را به سمت تعالی پیش ببریم تا بخشی از نیاز های سازمان را در حوزه فرهنگ و هنر پیش ببریم.

وی با اشاره به اینکه 25 درصد از فیلم های جشنواره به موضوع بشردوستی و امدادی اختصاص داشت که رقم قابل ملاحظه ای بود، افزود: باید تلاش کنیم صد درصد فیلم ها به سمت موضوع های بشردوستی هدایت شود تا جامعه با موضوع بشردوستی بیشتر آشنا شود.

روحنواز ضمن تشکر از مرکز کیش و 7 استان شرکت کننده در هفتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه، افزود: در این جشنواره سه نفر از منتخبان کشوری با نام های احسان زرزا صاحب اثر " سریعتر از حادثه" از استان آذربایجان غربی، صالح حسینی برای اثر "پیک" از استان خراسان جنوبی و بهزاد وفایی برای اثر هر دانش آموز، یک امدادگر از استان خراسان رضوی تقدیر شد.

 

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *