اهدای 50 هزار سی سی خون در فارس

معاون امور جوانان هلال احمر فارس گفت: 100 نفر از اعضای داوطلب هلال احمر شهرستان های قیروکاترزین، کوهچنار، ممسنی واوز و خرم بید با شرکت در طرح قرار مهربانی، در سومین روز از هفته دفاع مقدس 50 هزار سی سی از خون خود را اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس، غلامحسین تجلی گفت: اعضای جوانان هلال احمر استان فارس با هدف کمک به همنوعان در هفته دفاع مقدس پای قرار مهربانی خود در مراکز سیار و ثابت انتقال خون حضور یافتند و اقدام به اهدای 50 هزار سی سی از خون کردند.  

وی افزود: تعداد اعضای شرکت کننده در طرح قرار مهربانی در هفته دفاع مقدس به مناسبت های مختلف از پنج شهرستان استان حدود 100 نفر بوده که با حضور در پایگاه های انتقال خون سیار و ثابت با شعار "اهدای خون هدیه برای نجات انسان ها" خون خود را به بیماران هدیه کردند.

تجلی گفت: طرح پویش "قرار مهربانی" به صورت سراسری در کشور با همکاری و هماهنگی ادارات کل انتقال خون و جمعیت هلال احمر در مناسبت های مختلف  از ابتدای سال جاری شروع و تا پایان سال ادامه دارد که طی آن اعضای جوانان و داوطلبان هلال احمر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی خون اهدا می کنند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا، تامین خون سالم برای بیماران است که در این میان تعدادی از جوانان در حمایت از پویش "قرار مهربانی" خون خود را اهدا کردند.

معاون امور جوانان  اظهار کرد: اگر اهدای خون به یک فرهنگ و باور عمومی تبدیل شود، افراد با تکیه بر مهربانی و کمک به هم‌نوع سلامتی را برای خود و دیگران به ارمغان خواهند آورد.

کلمات کلیدی
رابط خبری  فارس
تهیه کننده:

رابط خبری فارس

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *