گرامیدشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) درفارس

اعضای جوانان هلال احمر فارس با اجرای برنامه های متنوع حضوری و مجازی در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی این روز را گرامی دانستند.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس ، غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر فارس ضمن تبریک این روز به زوج های جوان گفت: سالروز ازدواج دو گوهر آسمانی ولایت و امامت حضرت علی و فاطمه به عنوان الگو هایی برای زندگی موفق و ساده برای جوانان هستند که می توان با بهره گیری از این روز و الگو پذیری به سمت زندگی ایده آل دست پیدا کرد.

وی در ادامه از برنامه های اجرا شده به همین مناسبت گفت: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس با برگزاری کارگاه های آموزشی در شعب رستم ، داراب ، خرم بید ، شیراز،اوز برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب در نی ریز، پخش و توزیع پوستر های مناسبتی در فضای مجازی در شهرستان های ممسنی ، کازرون، رستم، جهرم ، شیراز و برگزاری مسابقات عکس و کتاب خوانی با موضوع ازدواج آسان در شیراز و لامرد این روز را گرامی داشتند.

تجلی افزود: کارگاه آموزشی ازدواج آسان و به هنگام – ازدواج جوانان آگاهانه، به هنگام، آسان و پایدار در شهرستان های شیراز، رستم ، داراب، خرم بید و اوز برگزار شد.

وی گفت: این کارگاه ها در واحد های جوانان تحت عنوان دوره آموزشی ازدواج آسان و و به هنگام برگزار شد که مخاطبان حاضر در جلسه پیرو مسائل ازدواج آسان و الگو پذیری از شخصیت والای حضرت علی و فاطمه مطلبی را آموختند.

معاون امور جوانان هلال احمر فارس با بیان اینکه عفاف و حجاب فقط برای زنان نیست بلکه شامل مردان نیز می‌شود، ادامه داد: در هفته عفاف و حجاب در همایش‌ها و برنامه‌ها مردان جامعه هم باید حضور داشته باشند چون این هفته از نظر عفاف و غیرت مربوط به آنها هم می‌شود.

وی افزود: در مکتب قرآن به عفاف در سه بعد پوشش، رفتار و کلام تاکید شده است و فاطمه زهرا (س) در نقش فرزند پیامبر اکرم (ص) و نقش همسر علی ابن ابیطالب(ع) و مادر گوهرانی همچون حسن(ع)، حسین(ع) و زینب (س)، در طول عمر کوتاه خود نمونه نیکو در هر سه بعد بود.

تجلی با اشاره به اینکه زن ریحانه بهشتی و مظهر جمال و زیبایی خداوند است،بیان کرد: در همه ادیان الهی به رعایت حجاب، پوشش و عفاف تاکید شده است و زنان ایرانی خیلی پیش تر از ورود اسلام، از حجاب کامل برخوردار بوده اند و پذیرش اسلام و تکوین و گسترش آن در ایران باعث گردید این مهم دقیق تر و منسجم تر شود.

وی گفت: همچنین جوانان هلال احمر در شهرستان های ممسنی،  کازرون، رستم، جهرم و شیراز با ساخت پوستر و توزیع در فضای مجازی به استقبال این روز پر از خیر و برکت رفتند .

لازم به ذکر است، مسابقه عکس نوشت با موضوع عفاف و حجاب با مشارکت جوانان هلال احمر لامرد و شرکت فعال جوانان در این مسابقه برگزار شد.

کلمات کلیدی
رابط خبری  فارس
تهیه کننده:

رابط خبری فارس

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *