ارسلان چوپان دبیر کانون دانشجویی هلال احمر گیلان و قهرمان کشوری پاور لیفتینگ :

هلال احمری ها کنار مردم هستند و برای یاد گرفتن زندگی باید عضو هلال احمر شد

چوپان از سال 1390 به صورت جدی با هلا ل احمر همکاری می کند او سه دوره قهرمان کشوری پاور لیفتینگ و 4 دوره قهرمان مسابقات کونگ فو می باشد و در تمامی فعالیت های بشر دوستانه و مسابقات هلال احمر حضوری فعال دارد از جمله فعالیت های چوپان در سالهای اخیر حضور در طرح های نوروزی، مشاارکت در طرح ناظران و آمران سلامت در پیشگیری و آموزش در جهت کاهش بیماری کرونا، بسته بندی و توزیع بسته های غذایی و معیشتی بین خانوارهای کم برخورداراست.

چوپان  از سال 1390 به صورت جدی با هلا ل احمر همکاری می کند او سه دوره قهرمان کشوری پاور لیفتینگ و 4 دوره قهرمان مسابقات کونگ فو می باشد و  در تمامی فعالیت های بشردوستانه و مسابقات هلال احمر حضوری فعال دارد از جمله فعالیت های چوپان در سالهای اخیر حضور در طرح های نوروزی، مشارکت در طرح ناظران و آمران سلامت در پیشگیری و آموزش در جهت کاهش بیماری کرونا، بسته بندی و توزیع بسته های غذایی و معیشتی بین خانوارهای کم برخورداراست .

 

از نحوه آشنایی تان به هلال احمر بگویید

من از ده سالگی به پیشنهاد پدرم که خودش داوطلب هلال احمر بود عضو هلال احمر شدم اما در آن زمان بیشتر در مانور مدارس  شرکت می کردم و آموزشهای چهره  به چهره را دریافت کردم و چون علاقه زیادی به جنس  فعالیت های هلال احمر داشتم زمانی که در دانشگاه آزاد ماسال قبول شدم   در کانون هلال احمر عضو شدم و به دلیل فعالیت های مستمر به  عنوان دبیر کانون دانشجویی ماسال انتخاب شدم .

متولد چه سالی هستید و در چه رشته ای تحصیل می کنید ؟ من متولد 1379 اهل روستای چاله سرای ماسال هستم که در رشته حسابدارای در حال تحصیل می باشم .

از چه سنی شروع به فعالیت های ورزشی کردید؟ آیا زندگی در روستا برای کسب مقام های ورزشی  مشکل نبود؟

من از 12 سالگی از ورزش کشتی شروع کردم که موفق به کسب مقام استانی شدم که به خاطر  دلایل مشکلات خاصی که در شهرستان  بود نتوانستم در مسابقات کشوری و همچنین  عدم حمایت مالی در مسابقات جهانی شرکت کنم .اما همه این مشکلات نتوانست مانع تلاش من برای رسیدن به اهدافم باشد تا اینکه بدون پشتوانه و با توکل به خداوند متعال و حمایت معنوی خانواده ام موفق به کسب مقام های کشوری شدم .

چه مقام هایی را تاکنون در رشته های ورزشی به دست آورده اید؟

با توکل به خدا  و تشویق پدرم که همیشه به عنوان تکیه گاهم در همه سختی ها بودند همچنین مادرم تاکنون موفق به کسب  سه دوره قهرمان کشوری پاور لیفتینگ و دو  دوره قهرمان مسابقات کونگ فو همچنین به عنوان  داور رسمی  و دبیر کمیته کونگ فو و مربی دفاع شخصی ،  مربی رزم گیلما نیز می باشم  که وظیفه مربیگری کشتی محلی (گیل مردی ) را دارد ، همچنین در کشتی گیلما ، مچ اندازی و بازی های بومی محلی دارای مقام های استانی دارم.

حرف آخر با جوانان

من  با همه این مقام هایی که تاکنون  کسب کردم عاشق نوع کار هلال احمر هستم چون هلال احمری ها در همیشه و همه جا در کنار مردم هستند، کمک به مردم و نجات جان همنوع  از بالاترین کارهاست که نوعی پهلوانی محسوب می شود و برای یاد گرفتن زندگی باید عضو هلال احمر شدو از نظر من ورزش پهلوانی است که در کنار جوانمردی و ایثار هلال احمر می تواند به شکوفایی و تکامل برسد .

کلمات کلیدی
رابط خبری  گیلان
تهیه کننده:

رابط خبری گیلان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *