نماینده رهبر معظم انقلاب در آیین اختتاحیه «طرح ملی رفیق خوشبخت ما» تاکید کرد:سردار سلیمانی الگوی جوان ایرانی است

آیین اختتاحیه یادواره نخستین سالگرد سردار شهادت شهید سرافراز سردار قاسم سلیمانی با عنوان «طرح ملی رفیق خوشبخت ما» با حضور حجت الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان مجلس و دختر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال ‌احمر در این مراسم سخنان خود را با گرامیداشت یاد خاطره شهید سرافراز سردار سلیمانی آغاز کرد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در این مراسم که به همت سازمان جوانان هلال احمر در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به اهمیت الگوسازی در جامعه اسلامی و قرآن کریم گفت:« همه ارزش‌های اخلاقی و انسانی حاج قاسم سلیمانی زبانزد خاص‌وعام است و باید از آن الگو گرفته شود.»
وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم پیامبران هادی و الگو جامعه هستند، افزود:« در قرآن کریم مساله الگو گرفتن بسیار اهمیت دارد، پیامبر اکرم (ص) هادی، اسوه و راهنما الگو است، ائمه و معصومین الگوی برای جامعه به شمار می‌آیند. امام حسین (ع) در نامه‌ای خطاب به یکی از یارانش می‌فرماید: (فلکم فی اسوة)‌ برای شما در رفتار من الگو است.»
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در زمان معاصر نیز می‌توان الگوهای را برای ارتقا سطح اخلاقی و معنوی جامعه معرفی کرد، افزود:«  امت اسلامی در همین زمان هم تواند الگو داشته باشد. امام خمینی ره الگو است، ملت ایران در آزادسازی از طاغوت یک الگو است و‌  در حال حاضر تمامی سرداران، شهدا و خانواده شهدا الگو و اسوه هستند.»
 
سردار سلیمانی یک قهرمان ملی
نماینده رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از صفات برجسته سردار شهید سلیمانی خاطر نشان کرد:« رهبر معظم انقلاب شهید سلیمانی را قهرمان ملی برای ایرانیان و قهرمان اسلامی برای مسلمان جهان خواندند. باید از این قهرمان آموخت. تقوا، صبر، مقاومت، شجاعت، تواضع و ... از جمله خصوصیاتی است که باید از این شهید گرانقدر آموخت.»
حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی با اشاره خصوصیت بارز تواضع و فروتنی در سردار شهید سلیمانی خاطرنشان کرد:« ما در سیل خوزستان به درستی این خضوع را دیدیم. شعرا، نویسندگان و سایر حوزه‌ها باید این ویژگی‌های اخلاقی شهید سلیمانی را مد نظر قرار دهند و در طرح‌ها و ایده‌های مختلف آن را برجسته کنند.»
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به جایگاه این سردار شهید در میان مردم ایرانی اسلامی افزود: «اقدامات و رویدادهای مختلف در راستای ترویج مکتب شهید سلیمانی، باید ادامه داشته باشد و نهادهای مختلف برای این منظور اقدام کنند.»
نماینده رهبر معظم انقلاب در ادامه سخنان از سازمان جوانان هلال احمر به عنوان برگزار کننده این یادواره در روزهای سخت کرونایی قدردانی کرد و خواستار استمرار این برنامه‌های فرهنگی در جمعیت هلال احمر شد.
حجت الاسلام والمسلمین معزی در پایان با اشاره به ظرفیت میلیونی سازمان جوانان هلال احمر اضافه کرد:« جوانان جمعیت باید شهدای گران‌قدر را به عنوان شاخص و الگوی خود در مسیر زندگی قرار دهند.»
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر همچنین در این مراسم از حضور ۶ هزار طلبه سازمان جوانان برای کمک رسانی در حوادث خبر داد.
وی همچنین به مشارکت ۶ هزار طلبه درسیل خوزستان و تلاش‌های جهادشان در مقابله با کرونا ویروس اشاره کرد.
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *