نشست جوانان داوطلب قزوین با دکتر گل فشان/ اعضای هلال احمر در مسیر بشردوستی و کاهش آلام جامعه و خدمت رسانی تلاش می کنند

نشست جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر قزوین و دکتر محمد گل فشان ، با حضور فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و آصفی مدیرعامل هلال احمر استان 23 تیر ماه 1400، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین ؛ دکتر محمد گل فشان در جمع جوانان گام دوم انقلاب قزوین گفت: جوانان هلال احمر همیشه در بحران برای خدمت رسانی به مردم در خط مقدم هستند، اما کمتر دیده می‌شوند و توجه‌ها به سمت و سوی دیگر جلب می شود.

وی افزود: جوانان استان قزوین نسبت به سایر استان‌ها برای مسائل بشر دوستانه پیش قدم هستند و در صف اول قرار دارند.

 گل فشان همچنین از فعالیت ارزشمند جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان استان قزوین در ارائه خدمات بشر دوستانه و کمک به آسیب دیدگان حوادث تشکر کرد و گفت:  به دلیل توانمندی  استان قزوین موافقت کردیم تا دبیرخانه بشر دوستی در قزوین مستقر شود و این استان در این حوزه عملکرد خوبی را از خود نشان داد.

وی افزود:  مجموعه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر قدمت 74 ساله و به صورت رسمی  85 سال سابقه فعالیت غیر رسمی دارد،که در مسیر بشردوستی و کاهش آلام جامعه و خدمت رسانی تلاش می کند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر  اظهار کرد: مجموعه هلال احمر برای ترویج فرهنگ مهربانی در میان کودکان 4 ساله، طرح غنچه های هلال را راه اندازی کرده و موضوع مهربانی و بشر دوستی را آموزش می دهیم تا کودک با هدیه دادن اسباب بازی خود به دیگران مهربانی را بیاموزد و با آموزش های امدادی هم اشنا شود.

گل فشان گفت: در عصر کنونی باید کرامت انسانی جدی گرفته شود لذا تمام کارهای هلال احمر باید در راستای حفظ کرامت انسانی باشد و فقط کمک کردن به آسیب دیدگان هدف نیست بلکه حفظ کرامت انسانی رسالت اصلی همه ما است.

راه اندازی تیم های سحر برای مشاوره روان شناسی

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: تیم های سحر با هدف حمایت های روانی آسیب دیدگان حوادث راه اندازی شده که با دادن مشاوره تلاش می کنیم آثار روانی برخی حوادث را کاهش دهیم.

وی گفت: در همه استان ها سازمان جوانان راه اندازی شده و این تیم فعال شده اما متاسفانه در صدا و سیما زیاد به کارهای جمعیت و سازمان جوانان اهمیت نمی دهند و دوربین های رسانه ملی به سمت های دیگر می چرخند چون ما بی ادعا کار می کنیم و جوانان ما اهل تظاهر نیستند.

گل فشان افزود: : در سراسر کشور بیش از۱۴۰۰ کانون داریم که ۱۳۴۷ کانون در دانشگاه فعال شده و در موضوعات مختلف کار می شود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور اظهارداشت: یک موضوع جدی آسیب های اجتماعی است و برخی موارد مانند حاشیه نشینی، اعتیاد، طلاق، خشونت، تکدی گری، بزهکاری از آن جمله است که برای بررسی این پدیده ها و کاهش آسیب های آن ورود کرده ایم.

تشکیل کارگاه های مهارت آموزی در استان ها

گل فشان گفت: انتظار داریم به ما کمک کنید تا حضور تشکل های مردم نهاد در کنار هلال احمر به ویژه در حوادث بیشتر شود، زیرا اعتقاد داریم، نه تنها در زمان حوادث بلکه در زمان آرامش باید در کنار هم باشیم و به هم کمک کنیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر از خدمات جوانان هلال احمر در دوران کرونا تجلیل کرد و افزود: در دوران کرونا انصافا جوانان هلال احمر گل کاشتند، طی ۲۴ ساعت تیم های امدادی ما آماده خدمت شدند و در طرح شهید سلیمانی خدمات مراقبتی و بهداشتی با مشارکت هلال احمر انجام شد.

 

 

 

رابط خبری قزوین
تهیه کننده:

رابط خبری قزوین

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *