مانور تیم سحر فارس در منطقه کم برخوردار شهرستان رستم

مانور تیم سحر با مشارکت اعضای فعال امور جوانان استان فارس در منطقه کم برخوردار قلعه مورد شهرستان رستم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال‌احمر استان فارس، غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر فارس گفت: در هفته هلال احمر، تیم سحر استان که متشکل از 25 نفر از اعضای فعال امور جوانان استان و شهرستان رستم هستند و دوره های آموزشی را به مدت ۶ ماه گذراندند، پس از ارزیابی منطقه روستایی قلعه مورد شهرستان رستم در منطقه شناسایی شده مستقر شدند و به بررسی مداخلات روانشناختی و  آسیب‌های روانی و اجتماعی پرداختند.

تجلی اظهار کرد: با توجه به بررسی نیازهای مادی و روانی منطقه و ضرورت آموزش های لازم جهت کاهش بحران های مختلف در شرایط اضطراری فضای دوستدار کودک در منطقه برپا شد.

 وی افزود: ارائه خدمات بهداشتی به دانش آموزان ، زنان و مردم منطقه و بررسی مشکلات بهداشتی و ارجاع بیماران به پزشک در صورت نیاز ، از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط اعضای تیم سحر استان فارس بود

معاون امور جوانان استای فارس ضمن بازدید از روند اجرای مانور گفت: از تلاش های اعضای تیم سحر جهت گسترش فرهنگ بشردوستانه و کاهش آلام بشری قدر دانی می کنیم و امیدواریم که با افزایش سطح آمادگی مردم، صدمات ناشی از وقوع حوادث کاهش یابد.

غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر در ادامه گفت: اعضای جوانان هلال احمر رستم در کمک رسانی به مردم در تهیه داروی مورد نیاز خانه بهداشت روستایی با هزینه ای بالغ بر 25 میلیون ریال اقدام به خریداری دارو و اهدا به خانه بهداشت روستایی کردند.

وی گفت: تیم سحر استان فارس در هفته هلال با شعار یک قرن خدمت ب منت  به همراه فعالین داوطلب شهرستان رستم  که بر  پایه انسان دوستی و مشارکت کامل می باشد عملکرد جوانان نشان از فعالیت های خیلی خوب و همراهی با مردم و نیازمندان را دارد.

لازم به ذکر است؛ این مانور دو روزه با حضور مدیر عامل جمعیت ، امام جمعه شهرستان رستم ، حراست جمعیت هلال احمر فارسپایان یافت و از برگزار کنندگان این مانور قدر دانی شد.

کلمات کلیدی
رابط خبری  فارس
تهیه کننده:

رابط خبری فارس

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *