طرح یاس در روستاهای همدان اجرا می شود

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان گفت: طرح یاس در ۱۴ روستای دارای خانه هلال در این شهرستان با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان جلال نانکلی اظهار داشت: طرح یاس به منظور ارائه آموزش به بانوان رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال مورد حمایت کمیته امداد درباره شیوه‌های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی است که در این راستا از ظرفیت "خانه های هلال" استفاده می شود.

وی افزود: افراد فعال در خانه‌های هلال وارد چرخه و فرایندی می‌شوند که در صورت بروز بحران بتوانند در مرحله نخست خود، سپس خانواده و در مرحله سوم اعضای محله را از بحران نجات دهند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان بیان کرد: هدف از اجرای طرح یاس، ارتقا عزت نفس، پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین مخاطبان، توانمندسازی رفتاری، ارتباطی و فرهنگی مددجویان، حضور مخاطبان در عرصه‌های اجتماعی و مشارکت در فعالیت‌های جمعی است.

نانکلی از دیگر اهداف اجرای طرح یاس را ایجاد انگیزه در زمینه امداد و کمک‌های اولیه، آشنایی با حوادث و سوانح و ترویج فرهنگ خود امدادی و دگر امدادی عنوان و مکان اجرای طرح را خانه‌های هلال بیان کرد.

وی توضیح داد: در این طرح اولویت با انتخاب دختران طرح انتظار، دختران با تحصیلات دیپلم و بالاتر، دختران با تجربه شرکت در دوره های آموزشی مهارتی و دختران فعال در عرصه های اجتماعی است.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان شاخص انتخاب مخاطبان را سلامت جسمی، سلامت روحی و روانی، سن ۳۰ تا ۴۰ سال، توانایی برقراری ارتباط خوب و موثر با دیگران و بالا بودن آستانه تحمل افراد در مواجه با سختی ها عنوان کرد.

 

کلمات کلیدی
رابط خبری همدان
تهیه کننده:

رابط خبری همدان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *