دیدار مدیر نمایندگی منطقه ای فدراسیون منا با رئیس و اعضای سازمان جوانان هلال احمر/ حسام الشرقاوی: در مسیر طولانی ارائه خدمت بشردوستانه به افزایش همکاری با هلال احمر و مشارکت اعضا نیاز داریم

مدیر نمایندگی منطقه ای فدراسیون منا در سفر به تهران، امروز با رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و اعضای کمیته هماهنگی تعاملات و ارتباطات بین المللی جوانان هلال احمر، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ در این دیدار، حسام الشرقاوی مدیر نمایندگی منطقه ای فدراسیون منا، گفت: باعث افتخار و مایه مباهات است، که امروز در برهه مبارک و خوشایند ماه رمضان و همچنین سالگرد یکصدومین سال تاسیس جمعیت هلال احمر، در خدمت جوانان داوطلب هلال احمر ایران، هستم.

الشرقاوی با اشاره به حضورش در کمک رسانی به آسیب دیدگان حادثه زلزله بم در سال 2004، گفت: با توجه به شرایط پیچیده و بغرنج منطقه حادثه دیده به صورت داوطلبانه با تیم های بهداشتی و درمانی هلال احمر ایران برای کمک به آسیب دیدگان زلزله کار کردیم.

وی در ادامه سخنانش با تاکید به اینکه، ما نیازمند همکاری و مشارکت تنگاتنگ سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای خدمت رسانی موثرتر در حوادث و بلایای طبیعی، هستیم. افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده مسیر طولانی ارائه خدمت بشردوستانه را با همکاری بیشتر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و اعضای داوطلب آن،  ادامه دهیم.  

مدیر نمایندگی منطقه ای فدراسیون منا با بیان اینکه، جوانان عضو باید ما را به چالش بکشند و تغییر ایجاد کنند. افزود: هدف ما تعامل بیشتر هلال احمر و فدراسیون منا است. ما خوب می دانیم که طی یک قرن گذشته، اعضای داوطلب هلال احمر ایران در مواجهه با بلایای طبیعی و در جنگ نقش آفرینی، کرده اند ، بنابراین اجازه دهید با هم موفق شویم، چون در نهایت موفقیت شما موفقیت ماست.

آمادگی برگزاری اردوهای بین المللی و انتقال آموزش های امدادی و تخصصی به منطقه منا

دکتر محمد گل فشان نیز در آغاز این دیدار گزارشی مبسوط از روند فعالیت های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در بخش های مختلف و فعالیت اعضای کانون های چهارگانه هلال احمر در راستای ارائه خدمت بشردوستانه به همنوعان در سراسر کشور، ارائه کرد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، گفت: ما آمادگی داریم که از طریق جوانان عضو، تجربیات فعالیت های بشردوستانه در کشور را در زمینه آموزش های امدادی، امدادگری و تخصصی به جوانان منطقه منا، منتقل کنیم.  

وی با بیان اینکه در حال حاضر، یک میلیون و 300 عضو داوطلب جوان مشغول ارائه خدمت بشردوستانه هستند، گفت: اعضای داوطلب سازمان جوانان هلال احمر به عنوان رهبران آینده در استان های سراسر کشور به عنوان مشاوران مدیران عامل و استانداران انتخاب می شوند و در روند پیشرفت امور و برنامه ها بسیار تاثیر گذارند و ما می خواهیم این فعالیت ها در بسط جامعه انسانی توسعه پیدا کند.

گل فشان با تاکید به اینکه این نشست سرآغازی برای فعالیت های مشترک جوانان و فدراسیون بین المللی برای داشتن جهانی بهتر است، گفت: با پشتوانه و حمایت های فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، آمادگی برگزاری اردو های بین المللی را در راستای ایجاد صلح جهانی و همراهی و همدلی با مردم منطقه، داریم.

لازم به ذکر است؛ در این نشست عطا دورانی نماینده فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در تهران نیز حضور داشت.

 

 

  

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *