حضور جوانان هلال احمر سیستان و بلوچستان در کارگاه آموزشی رسانه و فضای مجازی

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر از برگزاری کارگاه آموزشی رسانه و فضای مجازی به مناسبت هفته بسیج خبر داد.

به گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، محمدرضا کرد گفت: سواد رسانه‌ای علاوه بر اینکه در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی نقش کلیدی دارد، می‌تواند به ممانعت از نفوذ آسیب‌ها به حریم زندگی اقشار جامعه منجر شود.

کرد با اشاره به اینکه استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری یافته است، افزود: در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر ارتقای سواد فضای مجازی برای اقشار مختلف مردم را ضروری دانست و ادامه داد: سواد فضای مجازی اهمیت و نقش ویژه‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و برگزاری جلسات آموزشی برای اقشار مختلف جامعه قطعاً می‌تواند در کاهش آسیب‌ها مؤثر باشد.

 وی افزود: در همین راستا و با همکاری سپاه شهرستان کارگاه یک روزه ای با حضور کارکنان، اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر برگزار شد و درخصوص پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات و راه های پیشگیری و مدیریت فضای مجازی در کودکان و نوجوانان مطالبی ارائه شد.

لازم به ذکر است؛ برپایی چادر سلامت و توزیع بروشورهای آموزشی توسط اعضای خانه هلال شهید سیاه خانی شهرستان ایرانشهر، از دیگر برنامه های اجرایی در هفته بسیج بود .

 

کلمات کلیدی
مهری پیوند
تهیه کننده:

مهری پیوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *