تشریح فعالیت‌های شبکه جوانان منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا)

جلسه های عمومی کافه منا با حضور اعضا در خصوص فعالیت های انجام شده در نیمه دوم سال گذشته، برگزار شد.

 مژده زینگر عضو هلال احمر استان البرز و نماینده سازمان جوانان هلال احمر در شبکه جوانان خاورمیانه و شمال آفریقا(منطقه منا) / گزارش زیر به بیان فعالیت‌ و گفتگوهای انجام گرفته در جلسات شبکه جوانان منطقه منا در 6 ماهه دوم سال 1400، می پردازد. 
 یکی از موضوعات مورد بحث در نشست‌های این دوره مربوط به قاچاق انسان بود که به مسئله حمایت از قربانیان و حفاظت از آن‌ها پرداخته شد. در این جلسه علیرغم اطلاع رسانی در گروه معاونت‌های جوانان، دبیران و غیره...، متاسفانه از ایران فقط یک شرکت کننده حضور داشت. در نشست دیگر بر سر موضوع تاثیر سلامت روان بر روی عادات غذایی و عکس آن یعنی تاثیر عادات غذایی بر سلامت روان گفتگو و تبادل نظر انجام گرفت که با توجه به موضوع مورد بحث شرکت کنندگان از هر کشور غذایی مخصوص به آن کشور را معرفی کردند، و شام مجازی را در کنار هم برگزار کردند. هدف از این نشست آشنایی با فرهنگ‌های گوناگون، افزایش آگاهی در رابطه با غذای سالم، راه‌های جلوگیری از چاقی و لاغری‌های مفرط، ارتباط سلامت روان و عادات غذایی بود که در این نشست هم، از ایران دو نفر حضور فعال داشتند.
موضوع جلسه بعدی به نقش جوانان در کاهش خطرات بلایای طبیعی اختصاص داشت، که بعضی از افراد حاضر از تجربه‌های خود در کشورشان مثل لبنان و پروژه‌های انجام شده و تشکیل کمپین‌های مربوطه به هنگام وقوع بلایای طبیعی صحبت کردند. در این جلسه از ایران نیز یک نفر به عنوان نماینده حضور داشت. همچنین 30 دسامبر 2021 نشستی برگزار شد، که به گرامیداشت تشکیل جلسات منا (کافه منا) و برگزاری جشن یک سالگی آن اختصاص داشت که قبل از برگزاری نشست ویدیوئی از فعالیت های اعضاء شبکه در کافه منا نمایش داده شد.
اولین جلسه در سال 2022 در رابطه با مهارت‌های زندگی برگزار شد، که از ایران یک نفر به نمایندگی از سمن بین المللی دیدبان عدالت که در انجام پروژه‌های جهادی شرکت دارند و همچنین یکی از اعضاء جمعیت استان تهران حضور داشتند. موضوع چند جلسه پیش رو به جمعیت داوطلبان، نقش زنان و... اختصاص خواهد داشت.
در این مدت به جز برگزاری جلسات عمومی کافه منا، سومین دیدار جهانی جوانان صلیب سرخ و هلال احمر برگزار شد که نمایندگان کشورها و همچنین اعضاء فعال در شبکه‌های جوانان حضور داشتند. با رایزنی‌های صورت گرفته از ایران یک نفر از استان گلستان و یک نفر از استان تهران نیز شرکت داشتند. توضیح و یادآوری که این جلسه عمومی و همگانی نبود. در ادامه همزمان با برگزاری کنفرانس قاهره که به روسا و نمایندگان فدراسیون اختصاص داشت، دکتر کلیوند رئیس جمعیت هلال احمر و هیات همراه در این کنفرانس به صورت حضوری شرکت داشتند، از جوانان فعال شبکه نیز دعوت شد تا در جلسه‌ای که مربوط به جوانان و داوطلبان بود به صورت مجازی حضور پیدا کنند.
کلمات کلیدی
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *