بهره مندی بیش از 11 میلیلون و 576 هزار و 820 نفر از خدمات ناظران سلامت

با اجرای طرح ناظران سلامت توسط اعضای داوطلب هلال احمر، تاکنون 11 میلیون و 576 هزار و 823 نفر از خدمات آموزشی، بهداشتی و غربالگری جهت مقابله با کرونا، برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، تیم های ناظران سلامت برای آگاه سازی بیشتر هموطنان نسبت به شیوع ویروس کرونا به صاحبان صنوف بی توجه به پروتکل های بهداشتی تذکر و آموزش داده می شود.

بر اساس این گزارش: در این طرح که با مشارکت اعضای جوان جمعیت هلال احمر و همکاری شبکه های بهداشت و درمان و بسیج اجرایی شد،201 هزار و 743 نفر روز برادر و 188 هزار و 954 نفر روز خواهر فعالیت داشتند.

این گزارش می افزاید: اعضای داوطلب هلال احمر در قالب تیم های سه نفره آموزش های لازم را در جمعیت هلال احمر فرا گرفته و در جامعه تسری می دهند. در این خصوص 38 هزار و 637 گزارش به سازمان جوانان هلال احمر ارسال شده است. 

لازم به ذکر است؛ اولین مرحله از طرح ناظران سلامت اواخر سال ۹۹  اجرا شد. در قالب این طرح تیم‌های آموزش دیده جمعیت هلال احمر متشکل از اعضای داوطلب و جوان و امدادگر با حضور در مناطق مختلف شهری و روستایی و به ویژه در معابر، پارک‌ها، فروشگاه‌ها، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس و سایر اماکنی که تجمع جمعیت وجود دارد نسبت به بررسی شرایط بهداشتی و رعایت استانداردهای خود مراقبتی ارزیابی لازم را با مشارکت ناظران بهداشت انجام داده و شهروندان را به رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا ترغیب می‌کنند. 

کلمات کلیدی
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *